Viewsonic m1 Projeksiyon tepki vermiyor

Merhaba. tüm sigortalar sağlam ölçüm yaptım. bataryayı şarj ediyor onu da test ettim. fakat size attığım ilk resimdeki sol tarafta güç girişine yakın olan bobinden voltaj alamıyorum. orta ve üstte konumlanan bobinden 5v , diğer iki bobinden 1.1 v alıyorum.
bobinlerin üzerinde yazan bilgiler doğrultusunda datasheetlerinden bilgilerine ulaş ve sağlamlık testinin sonuçlarını buna göre değerlendir. bobinler sanırım microhenry üzerinden okunuyor. ben omaj ve voltaj olarak ölçebiliyorum microhenry ölçümünden anlamam. datasheette kaç ohm olması gerektiği yazar. kolay gelsin.

Sorun şu ki ben bu bobinlerin datasheet bilgilerini bulamadım. ya bende sorun var yada gerçekten bu bobinin datasheet'i yok
bobinlerin üzerinde yazan bilgiler doğrultusunda datasheetlerinden bilgilerine ulaş ve sağlamlık testinin sonuçlarını buna göre değerlendir. bobinler sanırım microhenry üzerinden okunuyor. ben omaj ve voltaj olarak ölçebiliyorum microhenry ölçümünden anlamam. datasheette kaç ohm olması gerektiği yazar. kolay gelsin.

belki demişimdir, ben tamirciyim elektronikçi değil. hangi devrelerde hangileri kullanılır, ortalama değerleri nedir bilmem. sanırım size usta yolu görünüyor. daha fazlası için benim bilgim yok.

Yardımınız teşekkür ederim. Elektronikçi arkadaşlarımız görür ve yardımcı olabilirse çok sevinirim.

Merhabalar. Sonunda arızayı bulduk. İşlemcinin bir pininde power sinyali üretilmediği için mosfet açmıyor. İşlemci temin etme şansım var ama değiştirmekle sorunu çözmüş olurmuyuz ? yoksa işlemci içerisine bir yazılım yüklemesi yapılması gerekir mi?

Merhabalar. Sonunda arızayı bulduk. İşlemcinin bir pininde power sinyali üretilmediği için mosfet açmıyor. İşlemci temin etme şansım var ama değiştirmekle sorunu çözmüş olurmuyuz ? yoksa işlemci içerisine bir yazılım yüklemesi yapılması gerekir mi?

Eger işlemci ise programlanmasi gerekir. Boş bir işlemci calismaz.

Eger işlemci ise programlanmasi gerekir. Boş bir işlemci calismaz.
Evet sorun işlemcide. Power sinyali alınamıyor işlemciden. donör bir kartta vardı elimde. onda da power sinyali alınamıyor. Programlama için ne yapmamız gerekir ?

Ya orjinal islemciden bilgisayar arayüzü ile içindeki program çekilecek yeni işlemciye programlanabilir. Yada varsa internetten bu cihazin bilgisi ile aranıp program hex dosyası bulunup işlemciye yüklenecek.

Su an üzerindeki işlemcinin program pinleri sağlam ise yazılım koruması yoksa içindeki program çekilip yeni işlemciye yazılabilir.

İşlemci adı numarası nedir?

şu an anakart yanında değilim fakat daha önce aratmıştım. M arm MSD6A638JSMG-WL
Ya orjinal islemciden bilgisayar arayüzü ile içindeki program çekilecek yeni işlemciye programlanabilir. Yada varsa internetten bu cihazin bilgisi ile aranıp program hex dosyası bulunup işlemciye yüklenecek.

Su an üzerindeki işlemcinin program pinleri sağlam ise yazılım koruması yoksa içindeki program çekilip yeni işlemciye yazılabilir.

İşlemci adı numarası nedir?
şu an anakart yanında değilim fakat daha önce aratmıştım. M arm MSD6A638JSMG-WL. devamıda vardı ama hatırlayamıyorum şu anda

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri