[Video] ABB Elektrik Parafudur'un Önemini Anlatan Videosu

Murat

Site Yetkilisi
Yönetici
Site Yetkilisi
ABB Elektriğin Parafudur'un Önemini Anlatan Videosu

Parafudur Kullanıldığı ve Kullanılmadı Durumlarda Neler Olaşabileceğini
Gosteren Güzel Bir Video İzlemenizi Tavsiye Ederim
İngilizce Olmasına Rağmen Görüntüler Yeterince Açıklayıcı

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
ABB'de 9 ay staj görmüş bire eleman olarak bu wideoyu kaçırmamanız gerektiğini şiddetle irdelemek istıyorum.. MuraTh paylaşım için teşekkür ediyorum!..

ya arkadaşlar ben burada parafudurun önemimi gerçekten anlamadım yıllardır bu yüksek gerilimin içindeyim ama bu şekilde nakil hatlarında parafudur görmedim ben daha şalt girişlerinde olur o ve trafolarda olur korumak için yani görevi zaten hattı korumak değildirki parafudurun. parafudur trafoyu ve diğer şalt sahayı yıldırımdan doyan dış aşırı gerilimlerden korur.

hatlar koruma telleriyle korunur zaten orada direğin tepesinde görülen en tepedeki iletkende koruma telidir ve bu koruma teli topraklıdır. topraklamada sorun varsa bu tarz sorunlar yaşanır bunun parafudurla hiç bir etkisi yoktur.
arkadaş abb de staj yapmış ama stajı ofisboy olarak tamamladı galiba

gecen sene derste hoca anlatmisti ve o vidyoyu gosterdi bir senedir vidyoyu ariyordum internete sonunda buldum yayinlayan arkadasa tesekurler

bence cok guzel bır anımasyon olmus tesekkur

ben de sizin söylediğiniz şekilde biliyordum.demek ki ikimizden başka herkes bizim bilmediğimiz bişey biliyor.
hsnuys ' Alıntı:
ya arkadaşlar ben burada parafudurun önemimi gerçekten anlamadım yıllardır bu yüksek gerilimin içindeyim ama bu şekilde nakil hatlarında parafudur görmedim ben daha şalt girişlerinde olur o ve trafolarda olur korumak için yani görevi zaten hattı korumak değildirki parafudurun. parafudur trafoyu ve diğer şalt sahayı yıldırımdan doyan dış aşırı gerilimlerden korur.

hatlar koruma telleriyle korunur zaten orada direğin tepesinde görülen en tepedeki iletkende koruma telidir ve bu koruma teli topraklıdır. topraklamada sorun varsa bu tarz sorunlar yaşanır bunun parafudurla hiç bir etkisi yoktur.
arkadaş abb de staj yapmış ama stajı ofisboy olarak tamamladı galiba

yıldırım zaten koruma teline düşüyo bu videoda koruma telinden toprala ve izolatoru aşarak iletkene geciyo bu mesafe korumaların hiç bi işe yaramadığı anlamına geliyo yani. hatta parafodurun ne işi var ki?

süpermiş beya

S.a Parafudur hakkında elinizdeki tüm bilgileri paylaşır mısınız acil
(video,resim,slayt,metin)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri