Vidalı kompresörler

kenan_37

Üye
Merhaba arkadaşlar.çalıştığım kurumda dinamik marka dsc 7,5 model bir vidalı hava kompresörü var.Kompresör E 050 diye bir arıza veriyor ve kompresör çalışmıyor.manuel olarak resetleyip start verdiğimizde çalışıyor.Bu E050 arıza kodu ne olabilir.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sitelerinde bir kullanım klavuzu bulamadım.

Firma ile iletişime geçtiniz mi acaba?

firmadan geri dönüş sağlayamadık.bilgi paylaşmak istemiyorlar

Kompresör gösterge panosunun yada hatanın resmini paylaşma imkanın varmı,nette bazı bilgiler var emin olmak gerekiyor.Standart kompresörcülerin kullandığı bir panelmi ?

Üzerindeki kontrolör üzerinden internetten araştırma yapın . Direk makina üzerinden bilgi bulmanız mümkün değil . Bu firmalar genelde çok ketum olur bilgi paylaşımı konusunda . İşyerinde kullanıdığımız ve düzenli servis bakımı aldığımız kompresör firmasınında ( şanı yedi kıtayı aşan bir firma ) ürünlerine ait hiç bir bilgi internette mevcut değil . Sağolsun servis elemanlarıyla ikili ilişkilerle baya bir döküman toplayabildik .

Üzerindeki kontrolör üzerinden internetten araştırma yapın . Direk makina üzerinden bilgi bulmanız mümkün değil . Bu firmalar genelde çok ketum olur bilgi paylaşımı konusunda . İşyerinde kullanıdığımız ve düzenli servis bakımı aldığımız kompresör firmasınında ( şanı yedi kıtayı aşan bir firma ) ürünlerine ait hiç bir bilgi internette mevcut değil . Sağolsun servis elemanlarıyla ikili ilişkilerle baya bir döküman toplayabildik .

kod adı A.C ise aynı sıkıntından ben de muzdaribim :)

Arıza kodları bu cihazın içinde kapağında v.s. yazmıyor mu?

Nette bir kitapcık bulamadım. Ne kötü bir durum bu yaaa...

Cihazın kartını inceleyip kaç input varsa hepsini kontrol etmek gerekli.

Arıza kodları bu cihazın içinde kapağında v.s. yazmıyor mu?

Nette bir kitapcık bulamadım. Ne kötü bir durum bu yaaa...

Cihazın kartını inceleyip kaç input varsa hepsini kontrol etmek gerekli.
Kullandığımız meşhur AC kompresörlerinin kumanda panosu kapağında çift kişilik çarşaf kadar kumanda kontrol şeması var . Biraz plan okumayı bilen teknik eleman bunlardan her türlü çözümlemeyi bulabiliyor ( Hatta yakın zamanda bunlara ait bir kesici fare girmesi sonucu patladı. Kendi orjinal kumanda semasindan takiple yeni panonun kumanda devresini kendim bağladım ) . Makina trip verdiği zamanlarda da verdiği hatayı türkçe olarak açıklıyor. Şu ısındı , şu soğudu, bunun basıncı yükseldi, onun ki düştü falan fıstık. Zaten işyerimizde yıllardır oluşturulan bir kültürle makinelere ait bütün çalışma verileri her saat basında rapor defterine kaydediliyor . Hatta 6 ay önce de bütün makineleri kontrol edecek ve eş yaslandiracak , çalışma verilerini de otomatik kayda alacak bir sistem kurdurduk . Gerçekten muhteşem makineler . Ne kadar ekmek o kadar köfte misali gerçekten kalitede varılabilecek son nokta herhalde .

Forum istatistikleri

Konular
128,160
Kullanıcılar
449,918
Son üye
mustafa 909

Yeni konular

Geri