Vga to Hdmi çevirici yapımı?

sercanb

Üye
Pc nin vga çıkışına Vga kablosu giricek çıkışıda hdm çıkışı olucak yani
erkek vga yı dişi hdm çevirmek istiyorum nasıl yapabılırım

Kardeş hdmi-dvi,dvi-vga adaptörleri kullan veya şu anda çin sitelerinde tek parça olarak satılan hdmi-vga audio soketli çevirici var 19-20 dolar fiyat etiketi ile satılıyor.

bende biliyorum satıldıgnı suan çanakkaledeyim 2 tane parça var uste belirtiğim gibi onlarla nasıl yapabılır onu soruyorum.

bende biliyorum satıldıgnı suan çanakkaledeyim 2 tane parça var uste belirtiğim gibi onlarla nasıl yapabılır onu soruyorum.
Yine yardım, paylaşım yaptığıma pişman eden biri... Çanakkalede olmanız beni ilgilendirmez, ayrıca üstte belirtiğiniz bir şey görmüyorum... Neyse önceki ve bu mesajı görmemiş gibi yapabilirsiniz!

sizin burda yaptıgınız sadece bosyere bızım gıbı yası kucuk olan kıslılerın bılmedıgı seylere bıldıgnız ıcın gereksiz yorumlar atmanız ben zaten bu konuyu ınterneten arayıpta soluyorum ınternete ılk yazdıgında zaten cıkıyor cevırıcıler 20 dolar dıyorsunuz elimde malzeme varken nıye para verıyım 2 dk lehım yapıcagıma ustelik uste belirtiğim şeyde erkek vga yı dişi hdm çevirmek istiyorum nasıl yapabılırım ben gıdıyım ıstedgım bı devreyı malzemeleri alıp goturıyım dıyım kardeşim malzemeler bunlar şemada burada bakırda burada sen devreyi yap parası neyse veriyim diyim olsun bitsin dimi eyer çok admin flan olmak ıstiyorsanız soleyin yorum saymı artırırmısınız dıye veya ben sana konu açıyım sen bana zırvalarsın orda zaten takip ediyosun.Benim konularıma mesaj atmayın lutf..

Yapacağın işin temelini ilk önce araştırırsan daha iyi olur... VGA analog bağlantı türüdür, HDMI komple dijital, 1-2 parça ile bu iki tamamen farklı formatı birbirine çeviremezsin... Oldukça komplike devre yapman gerekir...

Dexxen verdiğin düzgün cevap için çok teşekürler İnternete aradım resimlerin birinde ceviricide kucuk bir devre vardı o devreyi arıyorum

sizin burda yaptıgınız sadece bosyere bızım gıbı yası kucuk olan kıslılerın bılmedıgı seylere bıldıgnız ıcın gereksiz yorumlar atmanız ben zaten bu konuyu ınterneten arayıpta soluyorum ınternete ılk yazdıgında zaten cıkıyor cevırıcıler 20 dolar dıyorsunuz elimde malzeme varken nıye para verıyım 2 dk lehım yapıcagıma ustelik uste belirtiğim şeyde erkek vga yı dişi hdm çevirmek istiyorum nasıl yapabılırım ben gıdıyım ıstedgım bı devreyı malzemeleri alıp goturıyım dıyım kardeşim malzemeler bunlar şemada burada bakırda burada sen devreyi yap parası neyse veriyim diyim olsun bitsin dimi eyer çok admin flan olmak ıstiyorsanız soleyin yorum saymı artırırmısınız dıye veya ben sana konu açıyım sen bana zırvalarsın orda zaten takip ediyosun.Benim konularıma mesaj atmayın lutf..

Sayın sercanb üslubunuza dikkat edin. Lütfen saygı sınırlarını aşmadan mesajlaşmaya önem gösterelim.

Yine yardım, paylaşım yaptığıma pişman eden biri... Çanakkalede olmanız beni ilgilendirmez, ayrıca üstte belirtiğiniz bir şey görmüyorum... Neyse önceki ve bu mesajı görmemiş gibi yapabilirsiniz!

Üstadım biraz sakin ol...Onursal üye olabilme şartlarından bir tanesi de forumdakilerle mümkün oldugu kadar gereksiz münakaşalara girmemen lazım...:)

1.)Bende de hdmi(kız) to vga(erkek) var ama kablolar kopyu bende bağlantı şemasını istiyorum yazılı şekilde olursa iyi olur yani
1( kırmızı )
2(beyaz ) gibi

2.)RENKLER ;
Kirmizi
Siyah
Gri
Yesil
Mavi
Sari
Kahverengi
Pembe
Turuncu