VFD yardim ustalarim

Ustalarim motor uclarini cakarip kisa devre yaparak surucuyu denedim ekrandaki run isigi aktif oluyor ama saymiyor role tarafindan kisa devre yaptim ayni run isigi yaniyor surucuyu cikarip yenisini taktim gene run isigi yaniyor ama saymiyor direnc bagli beyaz kablolar ondan yapabilirmi
Böyle bir testi ilk defa duyuyorum . Hiçte güvenli gelmedi bana . Siz motorunuzu da bir meger ile kontrol edin bence .

Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Böyle bir testi ilk defa duyuyorum . Hiçte güvenli gelmedi bana . Siz motorunuzu da bir meger ile kontrol edin bence .
Motor uclari derken surucuyu bosa aldim motora giden baglantiyi surucuden çıkardım m1 ve dcm terminallerni kisa devre yaptim run aktif oldu ustam

Önerıde bulunan benım, yazdıklarımı bır daha okudum, Motor uclarını sök, U V W olarak işaretle uclar karısmasın diyorum, yanlıs yazıp, yanlıs okumadımsa, Kısa devre et dediğim yer, cıhaza "run" calıs komutu veren kontrol termınalı uclarıdır.
Uzakdan , telefondan öksurterek hasta teshisi yapmak gibi, buralardan yardımcı olmakda böyle bir sey...anlatan anlatamıyor, okuyan , yanlıs youmluyor.. Sonucda,adın "yarım hoca"ya çıkıyor.

Motor uclari derken surucuyu bosa aldim motora giden baglantiyi surucuden çıkardım m1 ve dcm terminallerni kisa devre yaptim run aktif oldu ustam..

Yarım hoca dinden, yarım hekim candan.. Motor uçlarını çıkarıp kısa devre yaparak...Kısa devre yapılan yer sürücünün çıkışları değildir herhalde. Cümleden öyle anlaşılıyor..

Beğen Cevapla
Denetleme için seçin

Millet olarak özelliğimiz, gördüğünü okumamak, algılamamak. Benim önerim neydi, Motor uclarını boşa al, ucları işartetle, Kumanda terminal,ndeki ince mavi kabloların baglı oldugu termınalı kısa devre et, Cıhaz çalısırsa, , sağlamdır.,,

Motor uçları bağlı değil iken sürücüye yol verip frekansı yükseltemezsiniz . O kadar sürücü monte etım panoda calıstırdım, Motor baglı değilken, sürücüde , çıkıs, volt/frekans alırdım. Olaki , sürücü modeline göre, parametreden " motor yok" seçiçimini aktif edersiniz.

Beğen Cevapla
Denetleme için seçin Rapor

Önerıde bulunan benım, yazdıklarımı bır daha okudum, Motor uclarını sök, U V W olarak işaretle uclar karısmasın diyorum, yanlıs yazıp, yanlıs okumadımsa, Kısa devre et dediğim yer, cıhaza "run" calıs komutu veren kontrol termınalı uclarıdır.
Uzakdan , telefondan öksurterek hasta teshisi yapmak gibi, buralardan yardımcı olmakda böyle bir sey...anlatan anlatamıyor, okuyan , yanlıs youmluyor.. Sonucda,adın "yarım hoca"ya çıkıyor.
Üstadım sözüm size değil arkadaşaydı. Yanlış anlaşıldıysa özür dilerim. Arkadaş motor uçlarını çıkarıp kısa devre ettim diye yazınca ve ayrıntı belirtmeyince sürücünün uçlarını kısa devre etmiş gibi bir cümle ortaya çıktı. Halbuki başka uçları kısa devre etmiş, sonradan düzeltti arkadaş. Okuduğumuzu doğru anlamak için kurulan cümlenin doğru yazılması lazım. Yazdıklarım yanlış anlaşılmasın diye paylaştığım yazıları sonradan tekrar kontrol eder, yanlış anlaşılmaya mahal vermemek için hatalı yerleri ve imla hatalarını münkün mertebe düzeltmeye çalışırım.

Son düzenleme:
Üfürükçü hocaya bile çıkabilir namık abi .

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri