VFD marka karmaşası

SSR'de aynı şekilde.. DC'ni gir, sinyalini ayrı gir. Her ne kar AKZ çıkışında opto olsa da böyle yap.

Son düzenleme:
VFD'yi korumak için motor koruma şalteri aldım. Siemens 9-12A . Bir de hata kontağı aldım üstten takmalı. E-stop'a bağlayıp kesme durumunda CNC'yi durduracağım.

E-stop'a bağlayıp kesme durumunda CNC'yi durduracağım.

E-stop'un nelere bağlı olması gerektiği yabancı sitelerde tartışılmış, anladığım kadarı ile;

E-stop sadece kontrol kartına bağlı ise, kontrol kartı tarafından herşey durduruluyor ama kısa da olsa belirli bir zaman alıyor, tekrar kaldığı yerden başlayabiliyor.

Eksen motorları ve spinle'ın elektriği kesilirse bir tür zorlama ile ani durduruluyor.

Hangisi sağlıklıdır? E-stop nelere bağlı olmalıdır? Yeni yapacaklar da dahil her kullanıcıyı etkileyen önemli bir karar olduğunu düşünüyorum.

E-Stop mach3'i reset moduna alır. Dolayısıyla step motorlara sinyal göndererek kitler. Yani mıknatısları aktif konumda olur. Böyle olması gerekir. E-Stop spindle start/stop sinyalini keser ve vfd'yi durdururu. Gücünü kesmez.

Evet, ama sadece VFD'yi açıp kapatmak için kullanıyorum.

Güncelleme: Daha doğrusu VFD'ye start stop vermek için.

Arkadaşlar,

Şu SSR konusuna dönecek olursak,

Açıklamasında diyor ki:
(0-1.5V state low relay ON)
(2.5-5V state high relay OFF)

Şimdi ben buna her durumda 5v DC vereceğim, doğru mu? Yani DC+ ve DC- girişlerine.

Sadece CH1 girişine (sinyal) kontrol kartının çıkışını vereceğim. Çıkış açıksa röle çalışacak, kapalysa çalışmayacak. Doğru mu anladım?

Muhtemelen evet diyeceksiniz ama daha önce de böyle denemiştim ve çalıştıramamıştım. Bu yüzden emin olmak için tekrar sormak istedim. Röleyi tornanın soğutma devresi için kullanacağım.

s-l300.jpg

ssr rölenin çalışma voltaj aralığı kaç ise dc+ ve - ye o kadar voltaj vereceksin
ch1 e 0-1,5v gelirse(yani sıfır) relay çalışır
2,5-5v gelirse (yani 5v) relay çalışmaz.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri