VFD-L Delta Sürücü ile RS485 Bağlantı Kurma Hk.

Branxian

Üye
Merhaba,
FBs-20MA plc ile VFD-L model sürücü arasında mod-bus yapmaya çalışıyorum ama plc'den bir türlü bağlanamıyorum.

Elimde FBs-CB5 modülü mevcut.

VFD-L'de kablo bağlantılarım, 3.pin - sinyal ucum, 4.pin +sinyal ucum diye gözüküyor şemada.
Modülün bağlantı şemasına göre bağlantımıda yaptım.

Sürücüdeki parametrelerim şunlar:
*P2-00 = 4 (RS-485 bağlantı)
*P2-01 = 0 (Şuan deneme yaptığım için RUN/Stop'u kullanıyorum)

*P9-00 = 2 (istasyon numaram 2)
*P9-01 = 1 (PLC'DEN DE 9600 OLARAK AYARLADIM)
*P9-02 = 0
*P9-03 = 0
*P9-04 = 7 (PLC'DEN RTU OLARAK AYARLIYORUM 8E1 )

Port2 Parametrelerim :

Buda ladderda kullandığım ve modbus tablosundaki ayarlarım.

Bağlanmıyor program error veriyor nerede yanlışlık yapıyorum yada eklemediğim bir durum mu var ?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Ayrıca modülde sadece TX ışığı yanıyor. RX ışığı yanmıyor.

Merhaba,

Bağlantı için aşağıdaki gibi Master+ ile Slave+ ve Master- ile Slave- birbirine bağlı olmalı. Burada Master (PLC), Slave(VFD) yapısındadır.

Ayrıca gönderilen yazma komutu (10.00Hz, 0x2001 adresine, slave=2 RTU için) aşağıdaki gibi olmalıdır.
0206200103E8D347

İyi çalışmalar.

Hocam zaten bu şekilde yaptım ama haberleşmiyor. Kabloda da sıkıntı yok. Nerde yanlışlık yapıyorum hala çözemedim.

FBs-CB5 modülü PLC ye tanıtıp programda eklednizmi? M-BUS bloguna yazdığınız register adresleri başka register adreslerle çakışıyor olabilir mi?

Sorun hallolmuştur.
Okuma işlemini yapıyordu. Yazma işlemini yapmıyordu. Single Write olarak işaretlediğimde hata kayboldu.

Forum istatistikleri

Konular
127,962
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri