Vestel Zeta 72 Ekran TV açılmıyor, Cik Cik şeklinde ses geliyor

Diyotu değiştim, devre kartını temizledim, televizyon açıldı Sol kısımdaki gölge gitmişti fakat ekran sağ ve soldan dışarı taşıyordu. Televizyonu kapattım onu düzelteyim derken televizyon yine açılmamaya başladı ve yine cikcik ediyor. BU2508AF transistörü söktüm yerine BU2506DF transistör taktım denedim tv açıldı fakat bir süre sonra kapandı yine cikcik ötmeye başladı ve şimdi açılmıyor.

Kimse yardımcı olmayınca kendi çabalarımla bir çok parçayı değiştirip yeniledim fakat sorun bir türlü çözülemediği için sürekli yeni parçalara para verip daha çok zarara girmek istemedim ve televizyon çöpe gitti, teşekkürler.

Geç gördüm yardımcı olurdum.Olay zincirleme gelişiyor kronik arızalarından biridir.Gittiyse iş bitmiş geçmiş olsun.

Geç gördüm yardımcı olurdum.Olay zincirleme gelişiyor kronik arızalarından biridir.Gittiyse iş bitmiş geçmiş olsun.

Teşekkürler, bir çok parçayı satın alıp değiştim ancak cikcik sesinden kurtulup tvyi çalıştırmayı başaramadım. Bir kere çalıştırdım onda da ekran yanlardan dışarı taşıyordu. Onu yapayım derken cikcik sesi geri geldi daha da düzelmedi. Bende daha fazla masraf etmek istemedim.

c639 un açık devre olmasıyla başlar r613 10kohm yanar .Bu2508a bozulur power supply hicup konumuma geçer yani cık cık yapması.İki parça yüzünden tv çöpe gider

c639 un açık devre olmasıyla başlar r613 10kohm yanar .Bu2508a bozulur power supply hicup konumuma geçer yani cık cık yapması.İki parça yüzünden tv çöpe gider

Valla bütün parçaları hem gözle kontrol ettim, hem de ölçüm cihazıyla ölçtüm. Sorunlu gördüklerimi değiştim, anakartın neredeyse tüm lehimlerini yeniledim, yok bir türlü sorundan kurtulamadım. Konu hakkında kimse de yardımcı olmayınca, baktım böyle işin içinden çıkamayacağım, daha fazla param gitmesin diye kaldırdım attım. Zaten ekonomik kriz var, bir dükkana gidiyorsunuz en ufak direnci bile 5-10 liradan aşağı kimse vermiyor. Zamanında böyle çok hurda televizyon anakartı çöpe attık, keşke onları saklasaydım dedim şimdi...

Ustam bu sirun şu an benim başımda . Söylediğiniz kondansatörü ve direnci bulamadım. C640-641dahil hepsi var fakat c639 yok. Besleme ve tüm kartı aradım bulamadım. Yardımcı olunabilir misin

Ustam benim tv vestel zx-r-70 imiş. Muhtemelen numaralar farklı olabilir. Yer olarak bizim tv de hangi bölgede.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba;
Bende de Telefunken TV var ve aynı sorun bende de mevcut. Acaba bu sorun basit ve ucuza çözülebilecek bir sorun mu yoksa hiç uğraşmadan atmam mı mantıklı?

Bu yazdığım arıza her modelde aynı olacak diye bir şey yok.Arıza tespiti ölçerek yapılmalı fakat bazımarka ve modellerde standart olmaya başlıyor sadece onu yazmıştım.Eğer Bursa da iseniz yardımcı olurum

Bu yazdığım arıza her modelde aynı olacak diye bir şey yok.Arıza tespiti ölçerek yapılmalı fakat bazımarka ve modellerde standart olmaya başlıyor sadece onu yazmıştım.Eğer Bursa da iseniz yardımcı olurum
İlginiz için teşekkür ederim. Kocaeli İzmit teyim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri