Vestel vilma 1000 ta arızası

Jackson

Üye
Merhaba,

Çamaşır makinemin başla+bitti ışıkları yanıp sönüyor. Forumda ve bir kaç farklı sitede Bu hatanın rezistans ,ntc yada kart üzerindeki rölelerden kaynaklı olabileceği ve bu parçaların değiştirilmesi gerekebileceği belirtilmiş. Ben rezistans ,ntc ve kart üzerindeki 1,5 uf kondansatörü değiştirdim ama sorun çözülmedi. Kart üzerindeki röleleri ise hiçbir yerde bulamadım. Bu hata hakkında bilgisi olanların ve/veya kart üzerindeki röleleri bulmama yardımcı olabilecek arkadaşların yardımına ihtiyacım var.

Son düzenleme:
Merhaba,

Çamaşır makinemin başla+bitti ışıkları yanıp sönüyor. Forumda ve bir kaç farklı sitede Bu hatanın rezistans ,ntc yada kart üzerindeki rölelerden kaynaklı olabileceği ve bu parçaların değiştirilmesi gerekebileceği belirtilmiş. Ben rezistans ,ntc ve kart üzerindeki 1,5 uf kondansatörü değiştirdim ama sorun çözülmedi. Kart üzerindeki röleleri ise hiçbir yerde bulamadım. Bu hata hakkında bilgisi olanların ve/veya kart üzerindeki röleleri bulmama yardımcı olabilecek arkadaşların yardımına ihtiyacım var.
Makina programı bitiremiyor baslat birir iir
Vestel vilma 1000 ta çamaşır makinesi programı bitirmiyor başla bitti ışığı yanıp sönüyor düğmeye 0 konumuna getirdiğimizde kapak açılıyor bunun nedeni ne olabilir

merhabalar
vestel vilma 1000 ta çamaşır makinasının başlat+hazır+bitti lambaları yanıyor arıza ne olabilir.Teşekkürler

başla bekle+hazır +bitti ışıkları yanıp sönüyor ise yıkama motoru kömürleri bitmiştir. Aklına takılan bir şey olursa ara yardımcı olurum.

teşekkürler
kömürleri değiştirdi. ana kart kontrol edildi sağlam.Sorun çözülmedi

elektronik kartı görebilirmiyim

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler