Vestel Plazma Televizyon açılmıyor

Öğretmen27

Profesyonel Üye
Ustalarım Vestel TV açılmıyor. Üzerindeki kırmızı ışık yanıyor ama açılmıyor. Servis parçanın arıza kodunu 5477736063 diye not düşmüş. Bu parça nedir? Arıza sebebi ne olabilir?

Son düzenleme:
Bence adam telefonunu yazmış, kim formları doğru dolduruyor ki.

Genelde problem besleme katlarındaki şişmiş veya özelliği bozulmuş elektrolitik kondanstörlerdir. Topraklı fişi varsa ve düzgün toprak hattı yoksa olmadık bir zamanda tv bozulabiliyor özellikle diğer cihazları (DVD player) sök tak yaptığın zaman.

abi vestel de kırmızı ışık kesik ya da devamlı yanıyorsa genelde program hatasına bağlı anakart gümlemesi sorunu düşünülmeli. bizde de vestel vardı. servis yazılım attı 3 saat sonr tv kesik kesik yanmaya başladı. anakart yazılım hatası nedeni ile göçmüş. o tvlerin de yazılım hataları anakart değişimi ile düzeliyormuş. vestel kalitesi işte:) allahtan yazılımı servis attı. yoksa bize girecekti hesap.

Doğan Hocam plazma sorunları genelde aşırı ısı ve ömür doldurmasından kart sebepli parça maliyeti de aldıysan ki epey yüksek oluyor, naçizane tavsyem yeni led modellerden bakmanızdır.

abi vestel de kırmızı ışık kesik ya da devamlı yanıyorsa genelde program hatasına bağlı anakart gümlemesi sorunu düşünülmeli. bizde de vestel vardı. servis yazılım attı 3 saat sonr tv kesik kesik yanmaya başladı. anakart yazılım hatası nedeni ile göçmüş. o tvlerin de yazılım hataları anakart değişimi ile düzeliyormuş. vestel kalitesi işte:) allahtan yazılımı servis attı. yoksa bize girecekti hesap.

Arkadaşlar Selamun Aleyküm. Öncelikle Rabbim, Afrinde Güvenlik güçlerimizin yar ve yardımcısı olsun İnşallah.

Televizyon Modeli 40FA7100

1- Smart Center a girmek istediğimde "SERVER ERROR" yazısı geldi. aynı internet sayfasına benzer,
2-Fabrika ayarları felan durumu değiştirmedi.
3-resimde görüldüğü üzere, menü+4725 tuşlarından tam modelini aldım MB96 vb.. bilgiler.
4-www.vesteldriver.com üzerinde Tv ve 3. satırda yazdığım modele uygun yazılımı Usb ye indirdim. NOT: Yükleme yönergelerinde KESİNLİKLE RİSKLİDİR vb. uyarılar tam anlamıyla yok. AMAN DİKKAT EDİN.
5-Menü++1525 tuşlarıyla, tam hatırlamıyorum, yazılımı USB den yükledim. İyi kolaymış yüklüyor derken. Televizyon Açılmadı. Kumandayı tuttuğumuz kırmızı ışık, 1 KEZ YANIP DURUYOR. MAALESEF MAALESEF TELEVİZYONUM PERT DURUMA GELDİĞİNİ BUGÜN SERVİSTEN ÖĞRENİYORUM.
6-uğraştım kurtarmaya ama TV elimden gitti artık.
7-Bugün servise götürdüm.Usta 2-3 kişi daha yazılım güncellemiş TV nin 17MB96 (BENİM ANAKART) yüklediğim yazılım bozmuş.

SİZLERE SORUYORUM. 17MB96 karta LAN girişinden yazılım yükleyerek kurtarma şansım var mı? NE YAPABİLİRİM.

SONUÇ OLARAK YANLIŞ YAZILIM YÜZÜNDE 300 TL SERVİS PARASI VERMEK SAÇMALIK.
YORUMLARINIZI BEKLİYORUM.

TEŞEKKÜRLER ŞİMDİDEN.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri