vestel nt 540 Saat yerinde C0:04 İbaresi Var Bu nedemek ?

hepyolcu

Üye
iyi günler herkese kolay gelsin uzun zaman önceden beri kullanılmadığını öğrendiğim üzerinde vestel multi flow no frost ibaresi dışında bişey olmayan ve internette yaptığım araştrma neticesinde isminin
vestel nt 540 olduğunu tespit ettiğim (yanlışta olabilir)
resimdeki Buzdolabına benzer
Vestel%20NT%20540%20A%20HGT.jpg

bir buzdolabını tekrar kullanmak üzere fişe taktığımda ilkin herşey normal gibi gelmişti göstergelerdeki kademeler normal görünüyor saat ibareside aktif çalışıyordu ama her ne olduysa 2 gün aradan sonra buzdolabının çalıştığını ama hiçbir şekilde soğutma yapmadığını fark ettim ilk zamanlardaki gibi yukardaki ve aşağdaki fanlarınında çalışmadığını gözlemledim benim en çok dikkatimi çeken saat ibaresi yerine gelen CO:O4 veya C0:04 ibaresi bu bir hata kodumudur, (ki ben öyle düşünüyorum) parça değişimi mi gerekir, masrafı varmıdır? veya tahmini masrafı nedir mesleğim Bilgisayar teknik servis - elektronik ve voltmetreyede bi aşınalığım var benim yapabileceğim bişey varmıdır bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden Teşekkür ederim iyi çalışmalar herkese kolay gelsin..

co o4 soğutma yetersiz ısı yükselmesi var üst bölümde demektir... dolabınızın muhtemelen gazı kaçık veya komp çalışmıyor dur..

co o4 soğutma yetersiz ısı yükselmesi var üst bölümde demektir... dolabınızın muhtemelen gazı kaçık veya komp çalışmıyor dur..

Cevabınız için çok teşekkür ederim Sn Demiray Teknik ..
Şuanda cihazın son durumu belirli aralıklarda CO:04 - CO:O1 bazanda saat olarak gösterge ekranında görülmekte üst kısmı normal çalışıyorken (belkide bana öle geldi) alt tarafın yeteri kadar çalışmadığını gözlemedim şu bir kaç gündür.
Sizce benim yapabileceğim bişey söz konusumudur bu durumda ?

merhabalar, öncelikle bazı seylere bakarmısın.üst kapıyı kapatıp alt kapının lamba butonuna bas ve hava menfezlerinden hava çıkısı oluyormu onu kontrol etmelisin. bazen buton kapıya temas ettiği yüzeyi deliyor ve buton tam basmadıgından fan motoru devreye girmiyor ve bahsettiğin arızayı veriyor. eger fan çalışıyor ve yinede hava gelmiyorsa evap bölümünü sök ve evapta buz yıgılması olusmusmu onu kontrol edebilirsin..kontrolleri yaptıktan sonra dönerseniz yardımcı olmaya devam edebilirim ..tesekkurler

merhabalar, öncelikle bazı seylere bakarmısın.üst kapıyı kapatıp alt kapının lamba butonuna bas ve hava menfezlerinden hava çıkısı oluyormu onu kontrol etmelisin. bazen buton kapıya temas ettiği yüzeyi deliyor ve buton tam basmadıgından fan motoru devreye girmiyor ve bahsettiğin arızayı veriyor. eger fan çalışıyor ve yinede hava gelmiyorsa evap bölümünü sök ve evapta buz yıgılması olusmusmu onu kontrol edebilirsin..kontrolleri yaptıktan sonra dönerseniz yardımcı olmaya devam edebilirim ..tesekkurler

Kusura bakmayın yoğun mesai ve iş gereği foruma çok giremiyorum ..
Dediğiniz gibi denediğimde evet fan çalışıyor Geçen hafta sizinde belirttiğiniz gibi (belkide biraz abartıya kaçarak) bütün buzdolabını Demonte hale getirerek içinden buz kalıplarını çıkardım bu işlemden önce fark ettiğim bişeyi daha iznizle anlatmak istiyorum :
dolabın Üs tarafı (dondurucu kısmı) çok güzel çalışıyor ancak alt ataraf (soğutucu) doğru düzgün açlışmıyordu bu demontaj işleminden sonra hava geçişini sağlayan motorun çalışmasında bir sorun olduğunu düşündüğümden onu devreden çıkardım (Soketten Söktüm) bu sefer dolap ilkin normal çalıştı bir süre (bir kaç gün) ama şimdi yine Bu Seferde C0:01 gibi bir ibare beliriyor arasıra ...
İlgilendiğiniz ve Cevabınız için Teşekkür ederim..

Kusura bakmayın yoğun mesai ve iş gereği foruma çok giremiyorum ..
Dediğiniz gibi denediğimde evet fan çalışıyor Geçen hafta sizinde belirttiğiniz gibi (belkide biraz abartıya kaçarak) bütün buzdolabını Demonte hale getirerek içinden buz kalıplarını çıkardım bu işlemden önce fark ettiğim bişeyi daha iznizle anlatmak istiyorum :
dolabın Üs tarafı (dondurucu kısmı) çok güzel çalışıyor ancak alt ataraf (soğutucu) doğru düzgün açlışmıyordu bu demontaj işleminden sonra hava geçişini sağlayan motorun çalışmasında bir sorun olduğunu düşündüğümden onu devreden çıkardım (Soketten Söktüm) bu sefer dolap ilkin normal çalıştı bir süre (bir kaç gün) ama şimdi yine Bu Seferde C0:01 gibi bir ibare beliriyor arasıra ...
İlgilendiğiniz ve Cevabınız için Teşekkür ederim..

"hava geçişini sağlayan motorun çalışmasında bir sorun olduğunu düşündüğümden onu devreden çıkardım" buzlanmayı önleyecek ve alt kısmın soğmasını sağlayacak düzenek söktüğünüz motor, önerim çalışır haldeki yenisini takmanız/taktırmanız.

benim buzdolabında da CO:01 yazıyor servis çağırdım 390 tl fiyat cıkardı ekran göstergesi değişecek dedi anakart değişecek dedi birde dondurucu soğutucu sensörü değişecek dedi gösterge sağlam düğmelerde çalışıyor bana yardımcı olurmusunuz dondurucu sensörü nerede değiştireceğim

Herkese merhaba, bu NT 540 buzdolabından benimde var ve bu aralar kapısı kapalıyken, sanki kapısı uzun sure açık kaldığında öten alarm gibi ötüyor. Digital göstergeler sadece saati gösteriyor herhangi bir mesaj vermiyor. Sadece zaman zaman kendi kendine alarm veriyor. Sebebi hakkında bilgisi olan var mı? Teşekkürler.

iyi günler herkese kolay gelsin uzun zaman önceden beri kullanılmadığını öğrendiğim üzerinde vestel multi flow no frost ibaresi dışında bişey olmayan ve internette yaptığım araştrma neticesinde isminin
vestel nt 540 olduğunu tespit ettiğim (yanlışta olabilir)
resimdeki Buzdolabına benzer
Ekli dosyayı görüntüle 80995

bir buzdolabını tekrar kullanmak üzere fişe taktığımda ilkin herşey normal gibi gelmişti göstergelerdeki kademeler normal görünüyor saat ibareside aktif çalışıyordu ama her ne olduysa 2 gün aradan sonra buzdolabının çalıştığını ama hiçbir şekilde soğutma yapmadığını fark ettim ilk zamanlardaki gibi yukardaki ve aşağdaki fanlarınında çalışmadığını gözlemledim benim en çok dikkatimi çeken saat ibaresi yerine gelen CO:O4 veya C0:04 ibaresi bu bir hata kodumudur, (ki ben öyle düşünüyorum) parça değişimi mi gerekir, masrafı varmıdır? veya tahmini masrafı nedir mesleğim Bilgisayar teknik servis - elektronik ve voltmetreyede bi aşınalığım var benim yapabileceğim bişey varmıdır bu konuda bilgilendirirseniz çok sevinirim şimdiden Teşekkür ederim iyi çalışmalar herkese kolay gelsin..
bende aynı sorun oldu aynı dolaptan bendede var ..3 4 gün fişi çektim bekledim ama düzelmedi ...sağolsun tanıdık bir usta arkadaşım geldi ..nofrost arkasındaki hava dağıtıcı fan arıza yapmış değişti onu ..ve eski haline geldi ...tam çözüm bu arkadaşlar

Merhabalar bu buzdolabından bende de var dondurucu kısmını kaç kademede çalıştırmalıyım yazın alt kısmı soğutuyor kışın soğutmuyor nereere bakmam lazım içerisinde sensör var mı bu arada dondurucu fanı çalışıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri