Vestel klima su akitiyor

Öğretmen27

Profesyonel Üye
Merhaba ustalarim. Ariza basliktaki gibi. Drenaj hortumunda catlak delik tikanma yok. Tavada delik yok. Tavayi cikardiktan sonra klimayi calistirdigimda 1.foto da ok ile gosterdigim yerde su akiyor. Buradan au akip tava ile aradaki bosluktan sizip asagiya akiyor.
2. Fotoda su akan kismin tavada denk geldigi yeri gosteriyor. Oralara şeffa silikon surup monte etsem duzelir mi acaba? Ilk sokerken orada bir miktar silikon vardi. Ayrica 1. Fotoda gosterdigim yerden su gelmesi normal mi?

Ekli dosyalar

• 20200923_152646.jpg
    20200923_152646.jpg
    224.9 KB · Görüntüleme: 52
  • 20200923_160514.jpg
    20200923_160514.jpg
    225.9 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Vestelse yapar. Detaya girmeye gerek yok. O ok ile gösterilen yerden su tavaya sızması gerek. Yapılacak sey tavayı söküp tavayı silikon ile yapıştırmak.

Vestelse yapar. Detaya girmeye gerek yok. O ok ile gösterilen yerden su tavaya sızması gerek. Yapılacak sey tavayı söküp tavayı silikon ile yapıştırmak.
Aynen oyle ustam. Bizden onceki de silikon yapistirmis galiba. Belki fe orjinali boyle bilemeyecem.

Ustalarım arıza tavayla alakalı değil. Dediğinizi gibi silikonladım tavayı yerleştirdim. Fakat dış plasik kapağı takmadan klimayı çalıştırdım. Su evaparatör arkasında fan var onun arkasından geliyor. Tavayla alakası yok. Fikriniz nedir

Cihazın arkasında da tava olur. O tava büyük tavaya bağlıdir. O yolu kontrol edin
Cihazın arkasındaki tavada çatlak var ustam. Fanın arkasına denk geliyor. Çatlak bir kısmı gözüküyor bir kısmı da fanın arkasına ve yukarısına düşüyor. Fanı sökmeden yapıştıramam. İran yapıştırıcı düşünüyorum.
Fanın sökülmesi için gazın kesilmesine gerek var mı? Evaparatör kalkması lazım çünkü.
Biraz çekiyorum sökmeye...

Gazı kesmene gerek yok. Evaparatoru tutan aynı zamanda fanin sol tarafını tutan 2 3 vida vardır. Onları sok. Sonra o vidalari sokunce bi kapak boşa çıkar onu çıkar zaten artık sol taraf serbest kalır fanın. Sonra fanin sağ tarafina bak. Eğilince fanin orda bir vida göreceksin. Bu vida fani, fan motoruna sabitler. Onu tam sökme gevşet. Sonra evaparator u sol taraftan biraz yukarı kastır. Fanı sola doğru cek. Fan çıkmış olur böylece.

Gazı kesmene gerek yok. Evaparatoru tutan aynı zamanda fanin sol tarafını tutan 2 3 vida vardır. Onları sok. Sonra o vidalari sokunce bi kapak boşa çıkar onu çıkar zaten artık sol taraf serbest kalır fanın. Sonra fanin sağ tarafina bak. Eğilince fanin orda bir vida göreceksin. Bu vida fani, fan motoruna sabitler. Onu tam sökme gevşet. Sonra evaparator u sol taraftan biraz yukarı kastır. Fanı sola doğru cek. Fan çıkmış olur böylece.
Değerli bilgileriniz için teşekkür ederim ustam. Allah razı olsun.

Ben de böyle bir sorunla çok uğraştım. Klima su akıtıyordu. Birkaç ustaya danıştım. Adana çok nemli olduğu için arkadaki tava taşma yapıyor dediler. Çok raslıyoruz buna çaresi yok dediler. Ben de burda anlatılan şekilde fanı söküp arka tavanın kenarına çift taraflı bantla ince bir plastik şerit yapıştırıp tava derinliğini arttırdım. Sorun kalmadı.

Bu klima ecoplus modeli mi.
Onlarda drenaj tavası çatlaması çok olurdu

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri