vestel fr320 nofrost buzdolabı sesli calışıyor

erol034

Üye
arkadaşlar buz dolabında herhangi bir arıza yok gayet güzel calışıyor soğutmada sorun yok alt ve üst gayet güzel soğıutuyor ancak db ölcümü yaptım 60 desibel ses ile calışıyor dondurucuda bir tane fan var sokup baktım sorunsuz calışıyor komrasör de sorunsuz calışıyor buz dolabında sadece 1 adet fan gördüm dondurucu kısmında başka fan yok komrasörde titreşimde yok bu buz dolabı 60 desibel calışması normalmidir buz dolabının komrasör kısmında fan yok bu sesi kesmenin bir yolu varmıdır ustalardan yardım rica ediyorum

Ekli dosyalar

• vestel fr320.JPG
    vestel fr320.JPG
    28.5 KB · Görüntüleme: 18
evet kompresör devredeyken ses var ama kompresör sesi gayet güzel arkada sac levha var vidalı sökeyim dedim sacı preslenmiş sac sökemedim zorlamadım titreşim var sanki kırcal borularda gece sessiz ortamda desibel olcumu yaptım 60 desibel ses var rahatsız ediyor insanı

ustalar yardım rica ediyorum sorun devam ediyor

ustalar yardım rica ediyorum sorun devam ediyor
Kompresörün markası nedir? Büyük ihtimal Çin malı düşük kalite kullanılmıştır.
Şu anda 1m uzağımda Siemens b.dolabı var. Çalıştığı duyulmuyor. Panasonic komp.lü.
Diğer evdeki Siemens ise Samsung komp.lü. çalışırken 2 oda ötede rahatsız oluyorsun.
P.tesi yeni komp alıp değeştireceğim. Evap fanı ve iç fanlara da Bakım yapacağım veya yenileyeceğim. Ses gidecek. Başka çözüm yok.

milletin klimaları deli sesler çıkartıyor umursamıyorlar sen buzdolabının sesine takıyon mutfak kapısını kapat.

arkadaşlar buzdolabı benim evimde deyil alt katımda kiracımın evinde ayarları minimuma getirdim böyle idare edecek kiracı yapacak birşey yok

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri