Vestel DW 6003 E bulaşık makinesi su almıyor

hasçel

Üye
Programı başlatınca pompa 3-4 dakika çalışıyor ve birkaç saniye bekleyip su alma yerine tekrar pompa çalışıyor.Şamandırayı kontrol ettim siviç çalışıyor.Makinayı yatırıp kaldırınca bağzen su alıyor .İptale basıp boşaltınca suyu tekrar programa alınca ayni su almama problemi devam ediyor.Pompayı açtım içinden birşey çıkmadı.Kart sorunu olabilirmi,parçacılarda bulunurmu ,fiyatı nedir.Bilen arkadaşlarımızdan bu konuda yardım bekliyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum.Saygılarımla...

Benzer bir sorun benim makinamda da var. İnşallah bir cevap veren çıkar.

tamamen elektronik karttan sorun oldugunu snaıyorum .rutubetli
ortandanda kaynaklanabilir.....kartın maliyeti servise210 tl gibi

benzer bi problem bendede var su alırken varistörü yakıyor evet kart arızası ama değiştiriyorum yine yakıyor. yani başka bi problem daha var sanırım makineyi atomlarına ayırdım tekrar topladım ilk başta çalıştı yerine koyunca yine yaktı iki aydır araştırıyorum net bişe bulunca sizleride aydınlatıcam inş... yada siz beni aydınlatın...

kireçlenme vardı ondan dolayı su alamıyordur benim başıma geldi tamirciler işi zor diyip ilgilenmediler bende inceleyerek kireç olan yeri tepit ettim kireç çözücü ile temizledim sorun kalktı. su girişten itibaren incele valf çekiyormu ve devamında su geçişi varmı.

Programı başlatınca pompa 3-4 dakika çalışıyor ve birkaç saniye bekleyip su alma yerine tekrar pompa çalışıyor.Şamandırayı kontrol ettim siviç çalışıyor.Makinayı yatırıp kaldırınca bağzen su alıyor .İptale basıp boşaltınca suyu tekrar programa alınca ayni su almama problemi devam ediyor.Pompayı açtım içinden birşey çıkmadı.Kart sorunu olabilirmi,parçacılarda bulunurmu ,fiyatı nedir.Bilen arkadaşlarımızdan bu konuda yardım bekliyorum ve şimdiden teşekkür ediyorum.Saygılarımla...
selamlar.
şimdi sebebini uzun uzadıya anlatamıcam ama sorunun kaynağı ısıtıcı üzerine gelen su.
ısıtıcıyı değiştirin.ve makinanın sol arka köşesindeki kazandan çıkan borunun su kaçağını giderin.sorun kalmayacak.

Merhabalar.
Büyük ihtimalle kart yanma vakkaları yaşayan arkadaşlara soyluyorum ve tarfı etmiş olduğunuz arıza bir müşterimin cihazındada rastladım. ON kapak sacının içinden karta dogru cıkan güc ve kontrol kablolarında bir kopma ve deforme soz konusu. kablo dıştan sağlam görüne bilir bu sızı yanıltmasın. Kaplo iç kopuk oluyo.Vestel cihazlarda genelde bu arıza cok sık rastlanılan bısey oldu artık. Kabloları 2 cm daha uzun bıraksalar herhangi bir sıkıntı yaşanmayacak lakin tam boy yaptıkları için bulaşık makinesinin kapısını ac kapa olayıyla cok kısa bır surede kablolar deforme olabılır. ozellıklede makines yıkamasını bıtırır bıtırmez kapagını acmıs oldugunuzda kapak gövdesine izalasyon amaclı yapıstırılmıs olan zift plaka yumusamıs ve kablolarında buna yapısmıs oluyor. sızde kapagı actıgınızda kabloları dahada cok germıs oluyorsunuz. Ayrıca tavsıyem makıne yıkamayı bıtırdıkden sonra sadece kapagı hafıfce aralıklı acabılır boylelıkle ıcerıde sıcak hava ve nem damlalarının olusumuna engel olursunuz. ama tam acmayın kapısını yaklasık 30 dk sonra acınız.

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri