Vestel CME XL 7310 CSE Çamaşır makinesi ısıtma sorunu

MstF_53

Üye
merhabalar resimde gösterdiğim parça nedir ve buna tıklayınca ısıtıyor bazen ısıtıyor termostat mıdır resimleri gönderdim yardımlarınızı rica ederim ayrıca rezistansın üzerinde ntc sensoru de var
20181202_231011.jpg
IMG-20181130-WA0007.jpeg
IMG-20181130-WA0007.jpeg

parçanın içini açsam arızayı görebilir miyim

yanlış bilmiyorsam resimde görünen malzeme prosestat denilen malzeme basıncı ölçer yani kazandaki su seviyesini kontrol eder açılıp tamir edilecek bir malzeme değil bildiğim kadarı ile bence oynamayın ama hortumu tıkanmış mı açıp bir bakın....

Son düzenleme:
aynen bende tıkanık olduğuna karar verdim veya pislik şu gelmis olabilir

prostat kazan suyunu ayarlıyor seviyesini sanırım peki isitmaya engel mi

Prosestat kazandaki suyu algilamaz ise rezistans devreye girmez.

rezistans ta ayrıca ntc sensoru var sanırım her ikisini değişeceğim birşey ile üstteki prostata tıklıyorum bazen ısıtıyor çıkardım baktım üfledi prostat işlem yapıyor ama içinde role var sonuçta galiba ömrü bitti

Kazana giden hortuma da üfleyin. Önüne pislik gelmiş olabilir.

peki prostat arizasi nda makina şu alıp direkt boşaltmaya geçiyordu anakartı rolesi ki de degistim rolenin bozuk olup olmadığını bakmadım prostattan bi sorunu yaparmi yani acaba role den mi idi yoksa prostat sorunundan dolayı mı makina direk suyu kazan dönmeden bisaltiyordu

Tamer gs hortumu geri doğru üfledim sorun gözükmüyor prostati fisini çıkarınca makina direkt bitiriyor suyu bosaltiyor hortumun ucundannprostati aldığımda sürekli şu dolduruyor benin anladığım prostat isitma sensoru ntc ile bir ilgisi yok yanılıyor muyum acaba

Makine içinde yeterli seviyede su olmadan ısıtıcıyı devreye almaz.
Su seviyesini tespit eden prosetat denilen parçadır.

şimdi denedim makinayi kazanda normal seviyede suyu alıyor bu durumda prostatta sorun yok görünüyor.cama tutunca ılık oluyor 95 e getirsem dahi anakart yeni degistim geriye rezistansın üzerindeki ntc sensoru kalıyor sanırım az isitma sorunu için

Forum istatistikleri

Konular
128,120
Kullanıcılar
449,826
Son üye
SK.

Yeni konular

Geri