VESTEL CA9550 Curved 55" TV Ekranda spot ışık Sorunu

digitalist

Üye
Arkadaşlar;
VESTEL CA9550 Curved TV'yi tam 3 yıl önce (9.6.2016) aldım. son bir aydır ekranda düşeyde 7, yatayda 10 sıra (yani 7x10 matrisli) belli belirsiz, düz görüntülerde daha belirgin arka planda spot ışıkları oluşmaya başladı, Sebebi nedir, nasıl düzel(til)ir.

Ekli dosyalar

• 20190617_204907.jpg
    20190617_204907.jpg
    159.5 KB · Görüntüleme: 15
Merhabalar digitalist Ustam yeniden aramizdasiniz ve geçmiş olsun.

Arka aydınlatma ledleri bu sorunun kaynağı, led bardaki ledlerin bir kaçı bozulup diğerlerine fazla elektrik gitmesine dolayısıyla diğerlerinin de bozulmasına sebep vermiş görünüyor. Çözüm hepsini TV boyutuna uygun LED barlarla değiştirmek ama yerine bölgeye göre tuzlu veya baya tuzlu olacaktır.

bir ihtimal ledler sağlam olup,
ışık kutusu izolasyonu iyi olmadığında; oluşan ısıdan ötürü kurum is yapmasından da kaynaklanabiliyor; paneli arka aydınlatmadan ayırıp camsil mamsil microfiber bez temizliyorsunuz isler gidiyor.

Merhabalar digitalist Ustam yeniden aramizdasiniz ve geçmiş olsun.

Arka aydınlatma ledleri bu sorunun kaynağı, led bardaki ledlerin bir kaçı bozulup diğerlerine fazla elektrik gitmesine dolayısıyla diğerlerinin de bozulmasına sebep vermiş görünüyor. Çözüm hepsini TV boyutuna uygun LED barlarla değiştirmek ama yerine bölgeye göre tuzlu veya baya tuzlu olacaktır.

Teşekkürler By lent... Siteye arada bir bakıyorum. Siz de kopmamışsınız buradan... iyi. Yöneticilk görevini de tebrik ederim. Memnun oldum.
İyi de... moralim bozuldu şimdi. :) Bakalım arkadaşlar da yorumlasın, gereğini yaparız.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri