aydın07

Üye
Vestel marka buzdolabında soğutmama arızası var.Buzdolabının lambasının hizasında bir buz kütlesi oluştu ve az soğutuyor.

Muhtemel arızalar hakkında bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen.
Teknisyenim ve yapabileceğim bir şeyse kendim halletmek istiyorum.

Aramızda buzdolabından anlayan hiç kimse yok mu?
Kaç gündür herhangi bir cevap alamadım da.

İlgilenen olursa sevinirim.

ya sistemde tıkanma vardır tam sogutma yapmıyordur kapıları kontrol et tam kapanıyormu dıye termostad sağlammı bu çok düşük bi ihtimal ama olası

Ev aletleri bölümünden max fayda sağlayabilmeniz açısından dikkat edilmesi gereken hususlar

--------------------------------------------------------------------------------

otomasyon
Öncelikle
Cihaz bilgilerini doğru ve eksizsiz yazınız,mümkünse üretici firma etiketini yazınız veya ekleyiniz
Cihazınızdaki hataları anlaşılır bir dilde tarif ediniz
Emin olmadıgınız sorulara yanıt vermeyiniz
Art arda mesaj yollamayınız.Düzenle tuşunu kullanınız.
Bilgide yarışınız,ama kimseyi inçitmeyiniz.
Teşekkür mesajlarınızı konunun altına degil,teşekkür etmek istediginiz kişinin profil bilgilerin en alt orta tuşu kullanarak yazabilirsiniz .Teşekkür mesajları konu altına yazıldıgında silinmektedir

kardeşim senin yapabileceğin bişey değil bu takım lazım sana yapamazsın tekrar gaz şarjı yapılıcak drayer değişicek ................ ulaş bana

Moderatör tarafında düzenlendi:
Vestel marka buzdolabında soğutmama arızası var.Buzdolabının lambasının hizasında bir buz kütlesi oluştu ve az soğutuyor.

Muhtemel arızalar hakkında bilgisi olan varsa yardım etsin lütfen.
Teknisyenim ve yapabileceğim bir şeyse kendim halletmek istiyorum.

Dolabın fişini çekip 2-3 gün buzların erimesini bekleyin o zaman düzelir

tahminim sistem sorunu war dolabında kondansel kısmını hasar wermeden bi mıktar uzaklastır urunden we pürmüzle calısır durumdayken 15 d kadar ısıtma işlemi uyarla belki bi umut acılabilir

eger nofrostsa ısıtma proboblemı var yada gıder tıkanmıs olabılır.

dolap nofros ise büyük ihtimalle dolabın defros özelliğini sağlayan reziztans, tek atımlık sigorta veya defros sensörü arızalı olabilir vestel dolaplarda genelde cam içindeki evap reziztansı arızalanır buda arızalandığında herzaman camı kırık bi şekilde ortaya çıkar maliyeti 50 tl dir

Forum istatistikleri

Konular
128,159
Kullanıcılar
449,915
Son üye
eylulllll33

Yeni konular

Geri