Vestel Biox klimam kendi kendine açılıp kapanıyor!!!

Arkadaşlar benim vestel klima 18 btu eco plus son 2 gündür dinlendirmek için kapatıp evi temizleyip tekrar klimayı çalıştırınca sıcak üflüyor hemde yoğun br sıcak her modu denedim kumandayı resetledim ancak sorun çözülmedi 2 saat dinlendirdim elektriği kestim düzeldi soğuk üflemeye başladı lakin sorun hergün mütemdiyen devam ediyo 2 saat dinlenmeden düzelmiyor adana 50 derece hava sıcaklığı nem %80 voltajlarımız normal 220 klma filitreleri temiz sorun ne olabilir
Sorun klimanın bulunduğu konumu açıklar Mısın yani günde tam olarak kaç saat güneş alıyo fotoğraf larla anlatırsan ona göre yardımcı olayım

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
sabah 7 den akşam 7 ye kadar 12 saat güneş görüyor üstüne kartondan gölgelik yapyım yanınada hortum çektim ara sıra yıkıyıp soğutuyom sorun düzeldi gibi

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım bende de 7000 btu bio klima var klimanın filtreleri dolduğu için bütün ışıkları sırasıyla yanıp sönüyordu filtreleri temizledim kumandanın artı ve eksi tuşlarına aynı anda basarak ledleri eski haline getirdim sonra olan oldu klimayı açtığımda eskisi gibi soğutmuyordu üstelik 15-20 dakika sonra kendiliğinden kapanıp 1ve 3.üncü led yanıp sönüyor her açtığımda 15-20 dakika sonra aynı şey oluyor kart kodlarını tekrar yükleyim dedim fakat 7000 btu klimanın hiçbir yerde kart kodunu bulamadım 9000 btu var ama 7000 btu yok sizce arıza ne olabilir

1470240437803-1207843642.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,163
Kullanıcılar
449,926
Son üye
StratoMaster

Yeni konular

Geri