Vestel Aqua Max 6000 Yeşil Su Filtreli Süpürgedeki Tadilat ve Değerlendirme

binbaşı

Onursal Üye
Onursal Üye
tt117.png

tt16b.jpg
tt16t.jpg
tt179.jpg
tt18f.jpg
tt19c.jpg
tt1hx.jpg

Vestel Aqua Max 6000 Yeşil Su Filtreli Elektrik Süpürgesindeki Tadilat ve Kişisel Olan Değerlendirmelerim

Merhaba.Marka ve tipi yukarıda geçen elektrik süpürgemdeki yeşil su filtreli haznesinin (Sürahi) ev içindeki gündelik kullanımda mika malzemesinin yeterli et kalınlığında bulunmadığına kanaat getirdiğimden bir tadilat (Takviye) yapmayı kendimce uygun gördüm.

Yapımında karton ambalajından çıkan,kendi ambalaj malzemesini (Nakliye esnasında asıl ürünü dış etkilerden koruyan,yani süpürgenin kendi içine konduğu naylon esaslı esnek,tampon özellikli olan bu torbasını) kullandım.

Bildiğiniz gibi bu sürahi şeklideki filtreli yapı,yaylı butona basılınca makinedeki yerine tam olarak da yerleşmektedir.Makinenin yalnızca sap kısmına kadar olan kısmı dışarıya doğru çıkıntı yapmakta olup,bir kapı,duvar köşesi veya başka bir kenar nesnesine çarptığında,ilk zarar görüp de çatlayabilecek olan en kritik bölgesi burasıdır.

Bu amaçla filtrenin sap kısmına kadar olan uzaklığını dikkatle de ölçerek,kendi esnek ambalajlama malzemesinden uzunlamasına olan şeritleri keserek,bu hazne üzerine aşağı yukarı da hiç oynayıp kayma yapmayacak şekilde,bu esnek,tampon görevi görecek malzemeyle yapıştırma işlemini yaptım.Bally benzeri yapıştırıcılar bu mika malzemesine kimyasal etki yapabileceğinden,sadece ambalaj bantlarını yapıştırma,yani bu tamponu sürahiye tam tespitte kullandım.

Bir dezavantaj olarak aklınıza gelecek şu soruyu hemen sormakta da haklısınız:”MAX-MIN” seviyesini dışarıdan nasıl görüp de suyu ekleyeceğiz?Mika (Sert plastik) sürahinin iç kısmından da,bu “MAX” ve “MIN” seviye çizgileri rahatça da görülüyor.Yani suyu içine dökerken,daha önce dışarıdan bakacağımıza iç kısmından dikkatle bakıp,iki sınır çizgisi arasına suyu dökmektesiniz.Bu noktada tüm olay budur.Zaten suyu “MAX” seviyesinde veya biraz fazlaca da doldurduğunuzda,makinenin sensörleri bu yüksek su seviyesini anında algılayarak,bu durumda da makinedeki motora hiçbir start,ayakla başlat düğmesine basılsa bile vermemekte,güvenlik gereği de motor hiç çalışmamaktadır.

Makinenin filtreli bu sürahi kısmı dışında eleştirebileceğim başka bir yanı şu anda bulunmuyor.Makine ev tozunu %99.99 oranında suya hapsederek çok iyi de bir iş çıkarıyor diyebiliriz.:)Gürültü seviyesi de (Desibel) oldukça makul,yani kabul edilebilir sınırların içinde.(Hem sizin,hem de komşuların kulağına giden ses açısından tam olarak değerlendirirsek eğer:)) Yaklaşık 1 aydır bu makineyi kullanmaktayız.

"KOÇTAŞ" markette ayni makinenin,suyu yine ayni yöntemle hapseden ve sürahisi dıştan bir düğmeye basılarak takılan bir,iki başka markasını da iyice inceleme ve araştırma imkanım yine oldu.Sinbo ve Fakir markalarının filtreli sürahilerinin,Vestel’deki bu ürüne nazaran,daha kalın cidarlı (Et kalınlığında) bulunduklarını da,yine bu ziyaretim esnasında bizzat görerek tanık oldum.Fiyat araştırmalarımın bir sonucu olarak,Sinbo bu üründen biraz daha ucuz,fakir ise oldukça pahalıydı.Kolay gelsin.Saygılarımla.

Benzer araştırma ve gözlemi ben de yapmaktayım marketlrde, özellikle yeni çıkan ürünlerde müşteri gibi görünür incelerim, bu konuda yalnız olmadığıma sevindim:).

Forum istatistikleri

Konular
128,149
Kullanıcılar
449,890
Son üye
Ercan29

Yeni konular

Geri