Vestel 72 ekran CRT (tüplü) TV Arızası

beğen tuşu bozuk galiba

Farkında değilim tuşun, kusura bakma :)

Tekrar merhaba, bu forumda ve aynı arıza için yazılan bütün bulduğum kaynaklardaki her şeyi yaptım.

EHT bölgesindeki tüm elektrolit ve polyester konds. değiştim, TR değiştim. TR önündeki ve arkasındaki büyük diyotları değiştim. Beslemedeki konds. değiştim, 400 volt olan da dahil.

Fakat değişen bir şey olmadı, beslemede ki cik cikleme sesi hala var ve stand by dan çıkmıyor.

Anakarttan bütün fişleri çektim, sadece şebekeden gelen 220 volt bağlıyken bile ses var, sesin videosunu çektim.

Teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
arka kapakta ve tv içinde anakart şase üzerinde kod numaralarını ,modelini belirtirsen daha iyi olur.Ama ilk bulgum 47 mikrofarad 250v kondansatör değiş derim.
Benim TV 72 EKRAN VESTEL-72-EKRAN VİNDSÖR. Yanlardan daralma oldu resimlerdeki şasenin aynı. Yardımlarınızı rica ediyorum.

Kondansatörlerin tamamını ölçüm, ayaklarda ve tepelerden voltaşları hepsi normaln

Moderatör tarafında düzenlendi:
horizatel transistörünü kontrol ediniz.

Şemadı yok. Ayaklar arasındaki olması gereken değer ve voltaşları vermeniz mümkünmü.
Eht trafo ölçülürmü.Saygılar

yanlardan şu şekilde ) ( dar değil mi...? şasede soğuk lehim var mı kontrol et.şaseyi oynat hafif sağa sola bük... Şüpheli parça STV9306 ve devresi + servis menuden geometri ayarları da olabilir.

11ak37.jpg

İlk arıza da TV. Vurunca düzeldi sonra tekrar oldu.
Soğuk lehimleri yeniledim,değişmedi.esnetince de herhangi bir değişiklik yok. Belirttiğiniz parçaya bakacağım, zaman ayırdığınız için teşekkür ederim .İyi gclr.

Merhabalar,
11 AK 19 PRO
Tüplü WİNDSOR 72
Yanlardan çay bardağı şeklini aldı daraldı .S. Lehimleri yeniledim. EHT Etrafındaki CON. Diyot, direnç kontrol ettim. Düzelmedi, yardımlarınızı rica ediyorum lütfen . Teşekkürler

Mahmut51, 19 dakika önceRapor Et
Alıntı i

Ekli dosyalar

• 20180226_133359.jpg
    20180226_133359.jpg
    240 KB · Görüntüleme: 25
  • 20180219_143936.jpg
    20180219_143936.jpg
    354.2 KB · Görüntüleme: 41
Benim tvde yatay çizgiler var 72 ekran crt tuplu tv. Nasil onarabilirim yardimci olur musunuz?
IMG_20220802_123117.jpg

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri