VESTEL 11 AK 36 TV ARIZASI

arkadaşlar tv smps devresindeki 100uf 400 v kondansatörü şişmişti onu degiştirdim ancak tv çalışmadı fişi takıyorum tv üzerindeki stand by dügmesine basıyorum kırmızı led yanıyor 2 sn olmadan sönüyor

stand by dügmesi oksitlenmiş iletkenligini kaybetmiş sorun o yüzdenmiş ancak şimdi tv de ses var görüntü yok

besleme voltajlarını ölçün.110v ,33v.12v vs. gibi,tüpün fleman lambası yanıyormu?eht trafosunun screen potunu açtığınızda ekranda yatay çizgiler çıkıyormu?bunlarla ilgili detay verirseniz daha çok yardımcı oluruz.kolay gelsin.

voltajlar tamam fleman lambası yanmıyor screen potunu açtıgımda hiç bir şey olmuyor yine ses var görüntü yok ancak fişi prize ilk taktıgım anda beslemede çok az bi duman gözüktü baktıgımda ise herhangi bir eleman yanmamıştı

voltajlar tamam fleman lambası yanmıyor screen potunu açtıgımda hiç bir şey olmuyor yine ses var görüntü yok ancak fişi prize ilk taktıgım anda beslemede çok az bi duman gözüktü baktıgımda ise herhangi bir eleman yanmamıştı
flaman voltajı ve screen cizgileride yoksa yüksek gerilim devresi çalışmıyor.horizontal devre transistöründen başlayarak devredeki elemanları kontrol edin.osilaskop (tamirciysen)varsa osilatör frekansını kontrol et.özellikle hor.çıkış transistörünü süren küçük transistörü de kontrol etmelisin.gelişmeleri bildir.kolay gelsin.

hakan abim gelmiş konuya açıklık getirir simdi :)

sorunu çözdüm arkadaşlar c816 kondansatörünün yolu kopukmuş çok kısa bir mesafa hiç farkına varamadım şimdi sorunsuz çalışıyor teşekkürler hepinize

nedenk arkadasım yaptıgına sevindm :)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri