vestel çamaşır makinesi ed sorunu

h akkoca

Üye
slm ali hocam konuyu direkt size yazıyorum. vestel çamaşır makinesi var kapı kilidi kısa devre yapmış. elektronik karttaki m2lz 47 lerin 2 tanesi patlamış. sanırım m2lz47 ler triyak. yerine btb16 800b taktım. kapı kilidini değiştirdim. makineyi çalıştırma butonuna bastım. 10sn snra sinyal veriyor ekranda ed yazıyor araştırdım kapı açık uyarısı fakat kapı kilitliyor çünkü tık sesi geliyor. motor sağlam. su giriş selenoıdleri sağlam. karttaki roleler sağlam hepsini tek tek kontrol ettim. sadece büyük entegreyi kontrol edemedim. büyük entegrenin nosu m37705e4bsp makine fuzy modeli. değerli tecrübelerinizle açıklamalarınızı bekliyorum. iyi çalışmalar. ben kasabada oturuyorum malum imkanlarım kısıtlı.

lütfen sorularında makinanın model lini tam olarak bildir daha hızlı yanıt alabilmen için

ed uyarısı aldıgına göre makinan wmf serisi bir çamaşır makinası ed uyarısı varsa buda 800 devir olma ihtimalini artırıyor. bu makinaların kartı patladıgı zaman entegreye zarar verme olasılıgı cok yüksek kapıyı kilitler ama enerji akışı devam etmez. kapı kilidine 220 geliyormu ona bak veya kapı kilidini devreden cıkararak makinanı calıstırmayı dene.

kapı kilidine 220 volt geliyor. kapı kilitliyor. çünkü kapıyı açmayı denedim açılmıyor. kapı kilitlemese kapı açılır. kartın haricinde neden ed uyarısı verir. entegreyi nereden bulurum? epromu 24c01

makinenin modeli wmf 6080 t

Moderatör tarafında düzenlendi:
R55 = 10 Kohm
R57 = 680 ohm
IC4 = 62003 N Entegreyi degiştirin

Sorun hallolacaktır

Son düzenleme:
slm hocam hayırlı günler iyi çalışmalar.
r 55 100kohm sağlam. 12 volt beslemenin. çıkışunda +ve - ye paralel.
r57 620 ohm kapı kilidi triyakının kontrol direnci sağlam. zaten kapı kilitleniyor.
ıc4 ise kıd 65003 bu entegreden kartta 3 adet var yer değiştirdim değişen bir şey olmadı.
ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

inşaallah kartın resimlerini çekerim yarın yayınlarım.zaten daha önce garantiden makinenin kartı değişmiş.

elimdeki resim ve dökümanları nasıl yayınlarım.

slm arkadaşlar bana vestel wmf 6080t modelli makinenin ana kartı lazımmmm. yardımcı olursanız sevinirim.

vestel çamaşır makinesi wmf 6080t ana kart lazım nereden bulurum? aciil lazım
msn adresim [email protected]

Her marka cm kartı tedarik edebilirsiniz .
Google- beyinci ali usta arattırın
Hangi ildesiniz?

Son düzenleme:
sizdeki kartı nasıl alacağız kaç tl? izmirden kayseriye kaç günde gelir?ödemeyi nereye yapacağım posta ödemeli olurmu? hocam bana yanıt verirseniz sevinirim.

kayseri pınarbaşı ilçesindeyim. msn adrasim. [email protected]

slm alfa romeo yarın inşaallah ptt den havaleyi yaparım. verdiğiniz adres yeterlimi?

slm arkadaşlar plastik kazanlı çamaşır makinesinin rulmanlarını nasıl söker değiştiririm?

ben baktım sadece tambur ve kazanı komple dışarıya çıkarıp dağıtıp sökerim diye düşündüm. acaba gerçekten öylemi sökülüyor?

arcelikler dedigin gibi dışarı alınıp yapılabilinir ama ariston ve indesit kazanları açılmayan tipleri var dikkatli ol boşuna zaman ve emek harcama .

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri