vestel çamaşır makinası arızası

pompayı yenisiyle değiştirin.gereken zamanda suyu atamadığı için program ilerlemiyor

makine eskiyse temizlemek yetmiyor su pompasını değiştiriniz.suyu boşaltamadığı için program ilerlemiyor olabilir

pompayı değiştir

Moderatör tarafında düzenlendi:
end normalde camasır makınasında program sonunda verılen kod dur bu makınaızın programı sonlandırdıgını gosterır
makınayı actıgınız anda end yazıyor ıse muhtemelen emnıyet kılıdınız arızalıdır servıs oldugunuzu yazmıssınız emnıyet kılıdınızı sokersenız ıkı beyaz eğrı soket yan yana emnıyet kılıdınıze gırıyor onları kısa devre yaparsanız makınanız calısır neden bunu yazdıgıma gelınce
vestel fuzzy eyerkı 6090 t ıse oldukca pahalı bı parca oldugu ıcın servıste de olmaya bılır kolay gelsın........

bırader senın lafına uyduk vardır bır bıldıgı dedık o ıkı beyaz plastıklı kabloyu kısa devre edınce kart patladı.

ustacım benım ozel servısım var antalyada vestel fuzzy makına end arıza kodu verıo nedenı ne olabılır acaba sımdıden saolun

kapı kilit arzızası üstünde arçelik 26 kıilit olan senin demene göre yenisini yap aynı sı olursa anakartın üstünde dirençlerde patlak olur görürsün zaten kolay gelsin ant neresinden

bırader senın lafına uyduk vardır bır bıldıgı dedık o ıkı beyaz plastıklı kabloyu kısa devre edınce kart patladı. vebalı senın boynuna
Kardesim bilmedigin seyi neden parmakliyosun? Onuda gectim benim ne yazdigimi iyi oku her ariza senin makinanin arizasiyla aynimi oluyo bilmiyosan yaz cevapliyalim bilmiyosan resim cek isaretliyelim bilmiyosan isi ehline birak yardimci olmaya calisiyoruz ... anlamadan dinlemeden isyaparsan boyle olur gecmis olsun ....... mesaj yazdugim kisi servis oldugunu ve bu islerden anladigini yazmis ona hitaben bu mesaji yazdim sen ne arizani ne makina nodelini yazmadan anlanadan etmeden us yapip skkincada sucu bana yikiyosun ....

Merhaba bnm vestel junda 1000 devir çamaşır makinam alalı 7 sene oldu ve makinam şu anda sıkma yapmıyor birde içinde suyu boşalttıktan sonra tekrar baktığımda kazanda su görüyorum arızası ne olabilir acaba yardım lütfennn

Merhaba.Sn.ayşenn35.Bakın,elektronik pic programlı bu makine sıkma programındayken anakarttan pic entegresine bağlı röleler ile sıkma devrinde tam ayarlanan sıkma devrinde dönmesi için,motordaki sıkma sargısına (Sıkma sargısının sarımı yıkamadakinin genelde 2 katıdır,yüksek devirle dönmesi için),tako jeneratörle ve hız kontrol ünitesiyle de ilişkili olarak üniversal (seri) motora ve kirli suyu boşaltan su pompasına bu çalışma sinyali (çıkışı) ayni anda gönderip sıkma işlemiyle suyun boşaltımının senkron olarak yapılmasını yıkama programı ünitesinin entegresinde kayıtlı olan pic yazılımıyla sağlar.

Kısaca söylemek de gerekirse makinenizin anakarttaki elektronik programlama entegresinden bu anda röle bağlantıları üzerinden ilgili röleye tam iletim olamaması (Röle kontaklarının zaafiyeti veya bu rölenin alt pcb'sinde soğuk lehim bağlantısı kaynaklı) nedenli olarak kuvvetle muhtemelen bu aksaklığa neden de olabilir.Elektrik veya elektronik bilgi ve tecrübeniz bu röleyi açıp kontrol etmeye çok uygunsa açıp bu röleye bakabilir veya makinenin kendi servisine, herhangi bir riske girmeden yine verebilirsiniz.Kolay gelsin.

Son düzenleme:
Makinamızın tahliye filitresini temizleyin .
Temiz ise Pompa motorunuzu değiştirin

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri