Vaviyen baglanti

haruns

Üye
Arkadaşlar, mutfakla oturma odası arasında her ikisine de açılan bir balkon var. Buraya vaviyen anahtar koydum ancak mutfaktan yakıp odadan kapattigimda tekrar mutfaktan yakamiyorum, yani kapattigim yerden açmak zorunda kalıyorum. Istedigim yerden açmak için ne yapmam gerekir?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Bağlantıyı bu şekilde yaptim

Ekli dosyalar

• 1403504459625.jpg
    1403504459625.jpg
    86.9 KB · Görüntüleme: 81
Yaptıgın bağlantı doğru fakat vavien anahtarlardan birisi arızalı olabilir.

Vavien anahtarın birinin orta ucuna faz, diğerinin orta ucuna lamba yi bağlamak fark eder mi? Birde vaviyen anahtarın orta ucu tek olan kutup mu?

merhaba muhtemelen vaviyenlerden birisinin orta ucunu karıştırmışsın orta ucu bulup bağlantıyı ona göre düzenlediğinde vaviyen sistemin çalışacaktır...Ölçü aleti varsa buzzer kademesinde ortak ucu bulabilirsin kolay gelsin.
Vavien anahtarın birinin orta ucuna faz, diğerinin orta ucuna lamba yi bağlamak fark eder mi? Birde vaviyen anahtarın orta ucu tek olan kutup mu?

hiç vaviyenle uğraşma darbe yada impus rolesi al onada merdiven otomtiği anahtarı bağla olsun birsin

faz iletkenini, vaviyenlerin herhangi birine girmeniz yeterli..diğer vaviyenden çıkanı da lambaya
götüreceksiniz..vaviyenlerin ortak uçlarında 3 ve 4 gibi rakamlar yazması lazım..bunların ters olmamasına dikkaet edin..L yazan iki anahtardan birine fazı,diğerine de lambayı gireceksiniz..Kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,148
Kullanıcılar
449,888
Son üye
kalemx

Yeni konular

Geri