Vaviyen bağlantılı lamba

chief31t

Üye
merhabalar,
balkondaki lamba vaviyen anahtarlı. hem salondan hem mutfaktan açılıp kapatılabiliyor. bir kaç zamandır tuhaf bir şey oldu...lambayı ne zaman açsam linyedki sigorta atıyor...tabi kakr da atıyor. anahtarların bağlantılarını ayırdığım zaman sorun yok ama bağlantıları yaptığımda daima sigorta atıyor lambayı kullanamıyoruz yani...acaba muhtemel sebepleri neler olabilir???

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
lambada kısa devre olma ihtimali fazla slm

Duydaki bağlantıları kontrol edin. Orada bir sorun yoksa lambayı değiştirin.

duydaki lambayı değiştirdim hatta duyu boş bıraksam bile sonuç değişmiyor...

balkonda olduğu için üst su almış rutubet almış olanilir.

eğer anahtar değişikliği yaptıysanınz ve ondan sonra bu olay başınıza geldiyse yanlış bağlantı yapmışşınızdır. Yok normal çalışan lambada ansızın bu arıza baş göstermeye başladıysa arızayı kablolarda buatta arayın.

balkona şafben monte edildi..şofbene buvattan elektrik alındı...ama bağlantılarında anormallik görmedim. şofbenin sigortasını kapalı tutsam da sigorta atmaya devam ediyor. su girme ihtimalı çok düşük ama genede komple söküp kontrol edeceğim haftasonu.

birde ben vaviyeni iptal edip sadece mutfaktan yakmak istesem salondaki bağlantıya ne yapmam lazım gelir acaba?

vaviyen anahtar orta kontak ucuyla diyer kontakların birini birleştirmelisin.

balkona şafben monte edildi..şofbene buvattan elektrik alındı...ama bağlantılarında anormallik görmedim. şofbenin sigortasını kapalı tutsam da sigorta atmaya devam ediyor. su girme ihtimalı çok düşük ama genede komple söküp kontrol edeceğim haftasonu.
buvattan elektrik alındıysa kısa devreyi oradan bi araştır yada şohben bağlantısını çöz bi dene slm

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri