Vaviyen anahtar yerine buton

Led veya floresan değilse led ışıklı alternatif seçenek var.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Çok para ledli gece lambası al 2-4 lira devresiyle beraber anahtara aktar Ustam.
ondan iyisi pano Şebeke neonu var ondan alıp takmak daha iyi yada kırılan kontrol kaleminin neonunu takmak 100K direnç koydun mu tamam 100-220K konuyor 68K koymuştum parlak yanıyor reosta ile sürünce eriyene kadar açmıştım patlamadan mavi ışık veriyor ve deliniyordu tüpü...

Anahtarı buluyorum ama pozisyonunu bulmak zaman kaybettiriyor. :)
O zaman sizin vaviyen bağlantınız doğru değil. Vaviyen bağlantıda örn koridorun başında bir anahtar sonunda bir anahtar olur ve bu anahtarların herhangi birinin pozisyonunu değiştirdiğinizde sönük olan lamba yanar / yanık olan söner. Koridor başındaki anahtar pozisyon değiştirdiniz lamba yandı isterseniz yine aynı anahtardan tek hamleyle lambayı söndürürsünüz isterseniz koridorun sonundaki anahtardan söndürürsünüz. Her 2 anahtarda her durumda lambayı tek hamleyle yakıp söndürür harici bir durum yaşanıyorsa bu bağlantı vaviyen değildir. Vaviyen bağlantınızı düzeltmenizi tavsiye ediyorum.

O zaman sizin vaviyen bağlantınız doğru değil. Vaviyen bağlantıda örn koridorun başında bir anahtar sonunda bir anahtar olur ve bu anahtarların herhangi birinin pozisyonunu değiştirdiğinizde sönük olan lamba yanar / yanık olan söner. Koridor başındaki anahtar pozisyon değiştirdiniz lamba yandı isterseniz yine aynı anahtardan tek hamleyle lambayı söndürürsünüz isterseniz koridorun sonundaki anahtardan söndürürsünüz. Her 2 anahtarda her durumda lambayı tek hamleyle yakıp söndürür harici bir durum yaşanıyorsa bu bağlantı vaviyen değildir. Vaviyen bağlantınızı düzeltmenizi tavsiye ediyorum.
Bağlantıda sorun yok.

Led veya floresan değilse led ışıklı alternatif seçenek var.
Led. Teşekkür ederim.

bir tane ışıklı anahtar alıp odama takasım var...
Eğer lamban tasarruflu veya led ise yani arada elektronik bir devre varsa alma çünki lamba kapalıyken diskolardaki spotlar gibi bir yanıp bir sönüyor (çakar lamba misali). Bazı tasarruflularda (sanırım 22w üstü) yapmayabiliyor da.

ondan iyisi pano şebeke neonu var ondan alıp takmak daha iyi yada kırılan kontrol kaleminin neonunu takmak 100K direnç koydun mu tamam 100-220K konuyor 68K koymuştum parlak yanıyor reosta ile sürünce eriyene kadar açmıştım patlamadan mavi ışık veriyor ve deliniyordu tüpü...
İlgimi çekti, neonu erittiğinde direncin son değeri kaç ohm veya kohm'du?

pozisyonu ne yapıcan? bas yansın...
ışıklı vaviyen ara.
Vavien ışıklı zaten ama direncini orjinalden(180k) de arttırmama(220k) rağmen bir süre sonra led ölüyor.

Neon 70v ta ışık veriyor diye aklımda kalmış fazla verilince arızalanır elbet.

İlgimi çekti, neonu erittiğinde direncin son değeri kaç ohm veya kohm'du?
220k potla denerken potu 8'e böl yavaş yavaş potu düşür direnci mavi ışık verdiğinde durmak gerek cam eriyor aslında içindeki tungten çubuklar eriyor cam deininca hava ile temasta patlıyor değeri ölçemedim pot da patlamıştı yani elimde iki şey patladı...

Ben zamanında vaviyen yerine pır sensor taktım anahtarın yerine koridorda priz iyi oldu. Çıkan anahtarida fazlalık diye attım . koridor genelde karanlık oluyor gündüz gezinirken gölgelenmeden dolayı lamba yanıp sönüyor. Tekrar eskiye döndüm. Açıkçası Gereksiz masraf...

Sent from my LG-D802 using KontrolKalemi.Com Mobil mobile app

Merhaba,
evimin koridorundaki vaviyen anahtarları buton (kapı zili anahtarı) ile değiştirmek istiyorum ama tesisatta bir değişiklik yapmadan (fazladan kablo çekmeden) bu mümkün mü?

Karanlıkta hiç aramaman için daha iyisi var, anahtar kasasına direkt bağlanan hareket sensörleri var, nötrlü ve nötrtsüz olanları mevcut. Ama fiyatları çok ucuz değil.

Saygılar....

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri