vavien baglantı fazda sürekli olarak zayıf akım var?

arkadaşlar tesisatta vavien anahtarla tek lamba açılıp kapatılıyor.
anahtarlar lamabayı açıp kapatıyor, fakat lamba kapalıyken fazda zayıf bir akım mevcut.
kontrol kalemiyle anacak anlaşılıyor. kısadevre veya çarpma yapmıyor.
bu nasıl ortadan kaldırılır.
anahtarlar bozuk mudur.

Not :faz girişi boşa çıkarınca hiçbir zayıf akım kalmıyor.

teşekkürler.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
anahtar ile ilgili bir sorun gibi. boş kabloda olsa indüklenmeden dolayı olacaktı ama anahtarın değişmesi sorunu çözecektir.

bende öyle düşündüm ama eminolmak istesim.
gereksizyere anahtar degiştirmek işime gelmedi açıkcası.
bi uzman görüşü işime yarar umarım.

teşekkürler.

2 ampul vavyen anahtar tesisatı yaptım.ampuller zayıf yanıyor.

vavyen anahtar tek lamba içinmi yapılıyordu ?

tesisatın resmini ekledim.tesisatta yanlışlık mı var.Yardımcı olursanız sevinirim.

Ekli dosyalar

• 2 ampul vavyen anahtar tesisatı.jpg
    2 ampul vavyen anahtar tesisatı.jpg
    75.3 KB · Görüntüleme: 67
2 ampul vavyen anahtar tesisatı yaptım.ampuller zayıf yanıyor.

vavyen anahtar tek lamba içinmi yapılıyordu ?

tesisatın resmini ekledim.tesisatta yanlışlık mı var.Yardımcı olursanız sevinirim.
tesisat doğru...ampülün zayıf yanması ampülün kalitesindendir. veya gerilim düşüktür....bir de yanlış anlama ama topragı nötr diye bağlamış olmayasın sakın...( gerçi kaçak akım rolen varsa açar bu durumda)

Evde ufak tefek elektirik işlerimi amatörce hobi olarak kendim yapıyorum
ilk defa böyle bir tesisat yaptım.
Ilk önce denemek için 100w 2 adet tasarrufsuz eski ampullerden taktım çok zayıf bir ışık verdi.
Topraklamayı(sarı-yeşil) kullanmadım.nötr doğru bağladım.kaçak akım röleside var

bu tesisata topraklama çekmek gerekiyormuydu? şundan soruyorum almış olduğum aplikte topraklama kablosuda var. Topraklama bağlantısı olmadığından zayıf yanarmı

Evde ufak tefek elektirik işlerimi amatörce hobi olarak kendim yapıyorum
ilk defa böyle bir tesisat yaptım.
Ilk önce denemek için 100w 2 adet tasarrufsuz eski ampullerden taktım çok zayıf bir ışık verdi.
Topraklamayı(sarı-yeşil) kullanmadım.nötr doğru bağladım.kaçak akım röleside var

bu tesisata topraklama çekmek gerekiyormuydu? şundan soruyorum almış olduğum aplikte topraklama kablosuda var. Topraklama bağlantısı olmadığından zayıf yanarmı
hayır topraklamayla işin yok...bazen bazı kişiler nötr yerine topraklamayı bağlıyorlar..bu tür sıkıntılar ortaya çıkıyor...başka bir ampül dene bakalım...evdeki diğer lambaların durumu normal dimi?

diğer lambalar normal.Şimdi araştırma yaparken seri bağlanan lambaların az parlak yandığı ile ilgili bir bilgiye ulaştım linki ekliyorum vavyen de ampulleri paralel olarak nasıl bağlaya biliriz görsel bir şema varmı
Seri ve Paralel Bağlama

Topraklama kablosunun amacı metal parçaları birbirine bağlamak ve olası kısa devre halinde cereyanı toprağa iltmek ve tüketiciyi elektrik çarpma riskini azaltmaktır, Topraklam konusunu araştırıp inceleyebilirsiniz, yanma veya tüketim cinsinden bir rolü yoktur sağlıklı koşullarda!
Lambaları seri bağladığınızdan yarı güçte gibi kısık yanıyor tesista müdahale edip lamba duylarını paralel yapmanız gerek!
Large-3-way-switch-2.jpg
9033.forum_npds.schema-inter-va-et-vient.png

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri