Vavien Anahtar Priz Değişikliği

ilkeremir

Üye
Forumda aradım ama gözüme çarpmadı. Bu konuda yardıma ihtiyacım var.
Evimde hol çok da büyük olmamasına rağmen müteahhit evi yaparken hole vavien anahtar koydurmuş. Hiç gerek yok, buna rağmen o civarda lazım olmasına rağmen priz yok.
Sormak istediğim vavien anahtarı prizle değiştirmek için neye dikkat etmem gerekir?
bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.
Selamlar,

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
yetkili bir elektrikçi çağırıyorsunuz ve istediğiniz değişikliği yapıyor.

Madem teori istiyorsunuz buyrun, bu vavıenlerden birisine, faz iletkeni, diğerine de nötr iletkeni direkt iner, ama vazgecdım, sız vavıenı bozup priz yapayım derken, mevcut lambayı da iptal edeceksınız ve karanlıkda kalacaksınız, Tandogan arkadaşın dediği gib, gelin bır yetkili elektrikçi cağırın.

Ne demiş atalarımız," ekmeği ekmekçiden al, bir ekmek parası fazla ver"

İlginiz için teşekkürler,
Açıkçası işin teorisini ve yapılacak değişikliğin mahiyetini öğrenmek için sordum. Ben de teknik bir insanım (Elektronik mühendisiyim) ama yine de tesisata girişmek istemem doğrusu... Bir usta için girişilmiş ve içinden çıkılmamış bir işin daha sıkıntılı olduğunun farkındayım...
Saygılar

Slm arkadaşım , Sağlılklı bir yaşam hayırlı günler ve çalışmalar .
Sorununuz , biz burada ne kadar çözümlemeye çalışsak zor evin tam tesisat krokisi gerekir .
Tek tek kablolar nereye gittiğini ve buatların durumu vs gibi .
Vavien anahtar konulan yerin planı ve yapılmak istenen durum , hangi vavien anahtar iptal edilecek .
Tek yapabileceğiniz vavien anahtarı ( adi ) normal anahtar haline getirebilirsiniz .
Buattan çözüm
Vavien anahtar kablolarını dönüşüm vermeniz gerekir , ( normal adi anahtar katılması ve gereksiz kablonun devre dişi bırakılması gerekir .
Diğer vavien anahtar ( boşta kalan ) yeri buattan priz devresi kurulabiliyorsa sorun çözümlenebilir .
Siğortandan gelen hat priz devresi için 2.5 luk kablo olması gerekir ve boşta kalan vavien kabloları sökülüp yerine 2.5 luk kablo çekilmesi gerekir .
Sayğılarımla...

ekmeği ekmekçiden al, bir ekmek parası fazla ver
ne kadar güzel bir atasözümüş bu böyle ilk defa duydum cok hosuma gitti.

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri