Vantilatör arızası

Sorun sargı içinde bulunan ufacık bi parçadan kaynaklanıyordu. Sigortası yanmış, onun yüzünden neredeyse vida vida söktğm tüm vantilatörü; sargısından tutun, düğmelerine kadar. O sigortayı düz başladıktan sonra motora artık elektrik gittiğini gördüm. Elektrik gidiyor ama düzelteyim derken bi yerlerine zarar vermişim. Bu sefer de fiş takılı değilken rahat dönerken fişi taktından sonra fanı kilitleniyor. El yardımıyla çevirmeye çalıştığımda ise dönmüyor. Bi vınlama var sadece. Sargıları bağlarken bi yerde bi hata yapmışım sanırım. Bu sorunun neyden kaynaklanıyor olabileceğini biri yazarsa son defa şansımı denerim, kimse yazmasa da çöpe atarım artık. Yeterince başımı ağrıttı zaten.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bir ihtimal statoru ters taktınız, kond sağlam demiştiniz değil mi?

motoru söküp sargi uçlarını kablolara bağlantısını yenilerken katıştırmadınız degilmi?

Rotorun mıknatıs gibi çekmesi sargıların yanlis baglantisi gibi elektromıknatıs gibi çalıştığını gösteriyor.

Bir ihtimal statoru ters taktınız, kond sağlam demiştiniz değil mi?
Hocam her iki türlü de denedim, sonuç aynı.
motoru söküp sargi uçlarını kablolara bağlantısını yenilerken katıştırmadınız degilmi?

Rotorun mıknatıs gibi çekmesi sargıların yanlis baglantisi gibi elektromıknatıs gibi çalıştığını gösteriyor.
Tek tek işaretlemiştim. Farkında olmadan karıştırmış olabilirim.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri