Vakum Tabla

Vakum üreteçleri kullanılarakta kompresörün basınçlı havası ile de vakum tablası yapılabilir. Otomasyon sistemlerinde parça transfer robotlarında bolca kullanılıyor vakum üreteçleri.

Birim zamanda vakum oluşturmak için ne kadar hava tüketiyor ona bakmak lazım.

Faruk, bizim kompresor 8 bar/50lt. Deneme için öyle bir çözüm düşünmüştüm fakat akış hızı yeterli değil. Çok yüksek akış hızı gerekli.

Yani vakum pompası tahminen 57 db filan. Peki bunu izocam vs ile bir kabin yapıp(giriş çıkışını açık bırakıp) daha da sessiz hale getirebiliyor muyuz?

Açıkçası biz daha yağlı vakum pompasının çalışma prensibini dahi bilmiyoruz. Yani ne kadar sürede bir yağ değişeceğiz. Tüketimi nedir vs..

Bir de daha sessiz olan sulu vakum pompaları varmış. Bunların çalışma sistemi nedir? Suyu sürekli harcayarak mı çalışıyor?

8 bar basınç yeterli olabilir ama Komperesörün litresi düşükmüş. Çok sık çalışır. Benim kompresörüm büyük olduğundan ben o kısmı hesaba katmadım.

Yani vakum pompası tahminen 57 db filan. Peki bunu izocam vs ile bir kabin yapıp(giriş çıkışını açık bırakıp) daha da sessiz hale getirebiliyor muyuz?

Getirebilirsinde ama üreteceği ısı sıkıntı olabilir kapalı kutuda kalırsa

@KAYSERİ o vakum üreteçleri için vidalı kompresör şart hava tüketimi çok
@serkan_48 resmini attığı klima gazı basmak için kullanılan vakum pompaları bizim istediğimiz verimi sağlar çift kademeli modeli daha rahat iş görür.

@KAYSERİ o vakum üreteçleri için vidalı kompresör şart hava tüketimi çok
@serkan_48 resmini attığı klima gazı basmak için kullanılan vakum pompaları bizim istediğimiz verimi sağlar çift kademeli modeli daha rahat iş görür.

Mesajı yazdıktan sonra bir markanın vakum üreteçlerine baktım da birim zamandaki tüketimleri cevdet abinin kompresörü gibi ufak komprsörleri 1 saate perte çıkarır. :)

Serkan abinin dediği pompalar zaten cnc routerlarda kullanılan emiş pompaları ile aynı modeller. Kapasite farkları var tabi.

Mesajı yazdıktan sonra bir markanın vakum üreteçlerine baktım da birim zamandaki tüketimleri cevdet abinin kompresörü gibi ufak komprsörleri 1 saate perte çıkarır. :)

Serkan abinin dediği pompalar zaten cnc routerlarda kullanılan emiş pompaları ile aynı modeller. Kapasite farkları var tabi.
1 saat dayansa iyidir.

@serkan_48 Value VE 245N Vakum Pompası ile diğer daha düşük seviyedeki 225 modeli arasında gürültü/ses farkı oluyor mu?

Evet yine vakum. :) Gerçi denemiyoruz ama yeni bir video çıktı. Video'nun 17:08'inci dakikasında vakumun aluminyumu tuttuğu değeri gösteriyor. Birimi hakkında yorum yapabilir misiniz?

Evet yine vakum. :) Gerçi denemiyoruz ama yeni bir video çıktı. Video'nun 17:08'inci dakikasında vakumun aluminyumu tuttuğu değeri gösteriyor. Birimi hakkında yorum yapabilir misiniz?
inchHg yazıyor. 25inchHg bir vakum ile tutuyor alüminyumu
diğer birimde kPa 84.59kPa değerine denk geliyor

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri