Vakum Tabla

Araplarda para gani. Haliyle kaliteli olması için Çin yerine Almanya ve Japonya gibi ülkelere yöneliyorlar.

Orası öyle maalesef. Alman malı pek yok. Dediğim gibi geneli japon malı. Belki çok elektronik olan ürünler amerikan. Mesela ses sistemler genelde JBL. Ve zaten o da pahalı ve kaliteli.

Zaten amerikalılar maalesef sistemi ele geçirmiş orada neyse... Ama halkın gönüllerini ele geçirememişler. Hem de suud askerlerinin, polislerinin bile...

Size "Ertuğrul benim kahramanım" diyen, nasılsın diye(türkçe) beni yoldan çeviren komanda Tarık'tan, iPhone kullanma diyen(olaylar üzerine) polislerden, baya bir bölük asker/polisin ortasında onlara "ol deyince olduran" çektirmemden, havalimanında Ertuğrul deyince heyecanla banko arkasında toplanan 8-10 polisten, belki 40-50 polisten aldığım telefon numaralarından, hepsiyle tek tek çekildiğim fotoğraflardan... hangisini anlatayım bilemiyorum. Ama gönülleri ele geçiremedikleri kesin. Hatta bir pilotla Atak muhabbeti dahi yaptık. Adama skorsky'mi Atak mı deyince... Atak isterim diyor. mpt-76'yı biliyorlar. Hatta canik diye bir marka varmış. Ben de onlardan öğrendim. Favorim diyor. Eşdeğeri mi vs diye bakmıyorlar bile..

Ki bunları konuştuğumuz sırada bu krallığın Yemen'den yaptığı çocuk katliamı vuku bulmuştu. Onları da konuştuk tabi. Ama buranın mevzusu değil.. Benim dar çevreden çıkardığım istatistiğe göre ülkenin askeri silahlı gücünün belki %80'i Türkiye'den yana...

Dolayısıyla o japon makinalar bir gün eğer muadilini yaparsak Türk makinaları ile değişir. Hiç şüphem yok.

Son düzenleme:
Şöyle yeni bir video var. Vakum değerlerini vermiş.

Cevdet bey merhabalar,

Videodaki uygulamayı izledim. Vakumla malzeme tutabilmek için kullanılan ürün ZW280F model bir vakum pompası. Bu vakum pompasının emiş değerleri ise Max Flow 3.2 cfm (91.5 lpm) Max Vacuum Level 22.7"Hg (770 mbar) Şeklinde iki değer görünüyor. Sorduğunuz soru için bu iki kriter önemlidir. Yani malzemeyi tablaya tutacak olan güç bu iki değere bağlıdır.

Soğutma sektöründe biz bu vakum pompalarını malzeme tutturmak için kullanmadığımızdan ben sadece örnekte verilen değerleri karşılaştırabilirim.

Piyasada rahatlıkla bulunabilien vakum pompasından birini örnek alırsak eğer

VE135N model olan vakum pompası 3.5 cfm ve 100 litre dakika ( lpm ) değeri ile videodaki arkadaşın kullandığı vakuma en yakın değeri tutuyor. Ancak yakaladığı malzemeyi çok daha iyi tutsun derseniz çift kademeli olan aşağıdaki tabloda aynı değer yok ama sağdaki iki kademeli pompalardan ve225 yada 245 model olan vakum pompaları videodaki malzemeyi bir kaç noktadan tutmakla iligli işi yapabilecektir.

Profilinize baktım ama il belirtmemişsiniz. Eğer Antalya yakınlarında iseniz elimdeki vakum pompası ile birlikte deneme yapabilir durumu gözlemleyebiliriz. Emiş gücünü test edebilir bir fikir edinebiliriz.

Kolay gelsin.

sız.png

Orası öyle maalesef. Alman malı pek yok. Dediğim gibi geneli japon malı. Belki çok elektronik olan ürünler amerikan. Mesela ses sistemler genelde JBL. Ve zaten o da pahalı ve kaliteli.

Zaten amerikalılar maalesef sistemi ele geçirmiş orada neyse... Ama halkın gönüllerini ele geçirememişler. Hem de suud askerlerinin, polislerinin bile...

Size "Ertuğrul benim kahramanım" diyen, nasılsın diye(türkçe) beni yoldan çeviren komanda Tarık'tan, iPhone kullanma diyen(olaylar üzerine) polislerden, baya bir bölük asker/polisin ortasında onlara "ol deyince olduran" çektirmemden, havalimanında Ertuğrul deyince heyecanla banko arkasında toplanan 8-10 polisten, belki 40-50 polisten aldığım telefon numaralarından, hepsiyle tek tek çekildiğim fotoğraflardan... hangisini anlatayım bilemiyorum. Ama gönülleri ele geçiremedikleri kesin. Hatta bir pilotla Atak muhabbeti dahi yaptık. Adama skorsky'mi Atak mı deyince... Atak isterim diyor. mpt-76'yı biliyorlar. Hatta canik diye bir marka varmış. Ben de onlardan öğrendim. Favorim diyor. Eşdeğeri mi vs diye bakmıyorlar bile..

Ki bunları konuştuğumuz sırada bu krallığın Yemen'den yaptığı çocuk katliamı vuku bulmuştu. Onları da konuştuk tabi. Ama buranın mevzusu değil.. Benim dar çevreden çıkardığım istatistiğe göre ülkenin askeri silahlı gücünün belki %80'i Türkiye'den yana...

Dolayısıyla o japon makinalar bir gün eğer muadilini yaparsak Türk makinaları ile değişir. Hiç şüphem yok.
siz gerçek bir hac vazifesi yapmışsınız.
hac müslümanların kongresidir , birbirini anlamasıdır. Araplar bizi arkamızdan vurdu bizi sattı yalanını artaya çıkarmaktır.
Allaha emanet olun

Herkese teşekkür ederim.

@serkan_48 arkadaşımızın soğutma işi ile uğraştığını görünce konuya dahil olmasını DM'den istemiştim. Konuya dahil olup bize bilgisini aktardığı için teşekkür ederim.

Ben İstanbul'dayım. Antalya bana çok uzak. Ama sanırım @Suat_Korkmaz veya @asenyurt sizin oralardaydı. Acaba bir plexiglas üzerine ufak bir deneme vacuum pod'u yapıp denemek için sizin yanınıza uğrayabilirler mi bir sormak lazım.

Bir der @serkan_48 'e bu vakum pompalarının ses DB'leri nedir? Fazla bir bilgiye ulaşamadım. Yani teknik olarak DB seviyesine ulaşamasakta hani bizim kullandığımız 25-50 litre standart çin malı vs. yağlı/pistonlu kompresör sesi ile kıyaslayarak anlatabilir misin?

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,808
Son üye
YunusKibar

Yeni konular

Geri