Vakum Tabla

taplada korkacak bişey yok önemli olan aralara döşenen lastiklerin hava kaçırmaması

Youtube da aç hintli otomasyonlarına bak.. Anlarsın.. İlkelliğin en temel noktası..

Sent from my LG-K430 using KontrolKalemi Forumu mobile app

Süpürge filan olmaz. İşleyeceğim malzeme masif ahşap 15x15x6cm ölçülerinde. Hatta ben bu küçük vakum pompalarının yeterli olmayacağını seziyorum. Seziyorum diyorum çünkü hesap yapamıyorum. Orlama bir kullanımda yok bu şekilde. genelde geniş yüzeyli ince malzemeler denemişler.

Devasa vakum pompalarına ihtiyacınız yok, yalnız ağaç esaslı malzeme için oringle ne derece sızdırmazlık sağlanabileceği şüpheli. Oring alt tabla yüzeyinden dışarı fazlaca taşarsa malzeme işlerken esneyip oringten hava kaçağı olmasına sebep olacaktır. Eğer kafa büyükse parçayı fırlatıp atabilir. Biraz uğraştırıcı bir iş.:)

Saygılar....

buzdolabı motoru işinizi çözer.
eğer motor iyi durumda ise kaçırma yapmıyorsa belli bir basınca gelene kadar çalıştırın zaten sessizdir.
daha sonra kapatın. içerideki basınç sızdırmazsa öylece kalır.

belli bir hava çekilip belli bir basınca gelirse motor durdurabilirsiniz ama tekrar çalıştıramazsınız. dışarıdaki basınçla eşitleyip öyle çalıştırın yoksa motor ilk hareketini sağlamaz yanabilir.

Buzdolabı motoru yanar. Ayrıca sanırım sızdırma yapacaktır. Çünkü titreşim olacak. Belki o basıncı ölçüp eşitleyip filan açıp kapayacak sistem olsa olabilir ama tecrübemiz yokken mantıklı değil.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri