Vaillant tubo tec pro sorunu

tamer_gs

Usta Üye
Merhaba arkadaşlar.Benim sorunum Kombi ayarladığım ısı set değerine çok uzun süre sonunda ulaşıyor.örn: 50 santigrata set ettim.52-53 e ulaşıp stop etmesi gerekirken 49-50 santigratta uzun süre sabit kalıyor. Sorun ne olabilir.Daha önce böyle bir problem yoktu. NOT:Oda Termostatı bağlı değil.

Kombi su derecesi 50 ayarladim .
Benim bildiğim 50 derece ayar 45 derece çalışma 55 derece durma. .Bazı kombilerde 50 ayar 40 derece çalışma 55 derece durma
Vs .gibi

Servis ayarları mi yaptınız ?

Alıntıdır .

Sensör, tribün, akış şalteri, üç yollu vana arızalı olabilir
Bu parçalarda sorun olduğunda da sıcak suyu kombi geç algılar ve geç algıladığı için de musluğa geç gönderebilir.
Yalnız parçalar arasındaki üç yollu vanada sorun varsa eğer hem sıcak su musluğa geç gelir hem de su tam olarak ısınmaz.

Son düzenleme:
Kombi su derecesi 50 ayarladim .
Benim bildiğim 50 derece ayar 45 derece çalışma 55 derece durma. .Bazı kombilerde 50 ayar 40 derece çalışma 55 derece durma
Vs .gibi

Servis ayarları mi yaptınız ?

Alıntıdır .

Sensör, tribün, akış şalteri, üç yollu vana arızalı olabilir
Bu parçalarda sorun olduğunda da sıcak suyu kombi geç algılar ve geç algıladığı için de musluğa geç gönderebilir.
Yalnız parçalar arasındaki üç yollu vanada sorun varsa eğer hem sıcak su musluğa geç gelir hem de su tam olarak ısınmaz.
Hayır herhangi bir servis ayarı yapılmadı.set değerinin 4-5 santigrat altında devreye girip 4-5 santigrat üstünde devreden çıkıyor.fakat set değerine yaklaştığında sanki gazı kısıyormuş gibi 55 santigrata çok geç ulaşıyor.
Sorun kalorifer konumunda yaşanıyor.
Örnek vermek gerekirse 50 ye setliyorum.45 te devreye giriyor.10 dakika içinde 50 ye ulaşıyor ama 55 e ulaşması 20-25 dakika alıyor.
Sanki gaz valfinin modülosyon ayarında problem var gibi.

Son düzenleme:
Eskiden yoktu demeniz kafa karıştırıyor.
Termostata yok diyorsunuz .

Modilasyonlu kombi ise ? Modilasyon yapabilir mi diyorum .
Gaz kısma. ?

Kombi özelliklerini bilmiyorum modilasyon pompa fan vs . ?

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,104
Kullanıcılar
449,805
Son üye
berkayk304

Yeni konular

Geri