Vaillant kombi aşırı su sesi

sea_demon

Üye
Merhaba arkadaşlar petekleri temizlettim. sonra petekleri ısıtma konumunda ve sıcak su yapma konumunda kombiden aşırı derece su akış sesi gelmeye basladi bir kaç defa emniyet valfinden suyu tamamen boslatip doldurdum fakat ses devam ediyor sebeb ne olabilir..video paylaşmak istedim fakat format desteklemiyor teşekkürler

Su akışı normal mı? Belki kombi su giriş vanası tam açılmamıştır.

Merhaba arkadaşlar petekleri temizlettim. sonra petekleri ısıtma konumunda ve sıcak su yapma konumunda kombiden aşırı derece su akış sesi gelmeye basladi bir kaç defa emniyet valfinden suyu tamamen boslatip doldurdum fakat ses devam ediyor sebeb ne olabilir..video paylaşmak istedim fakat format desteklemiyor teşekkürler

petekleri temizlettim

temizlemede kombiyi devre dışı bırakınızmı ?
pis suyu kombi içinden geçirdiğimizmi ?

Son düzenleme:
Teşekkürler cevabınız için,tek tek petekler sökülerek temizlendi makine pompa kullanilmadi

Bir daha pislik tutucuları ( filtre ) temizlemenizde yarar vardır .
Pompa devir daim yaparken tekrar ( kalıntılar kalmış ) pislik tutmuş olabilir .

Petek temizlik öncesi filitre temizliği yerine takılması petekler temizlenip su ilavesi ( 1.5 bar ) ve sistemin havasının alınması .
Devir daim pompasının çalışması ( sıcak su + kalorifer ) bir müddet zaman çalışması .
Tekrar pislik tutucuların ( filtre ) temizliği sonrası sistemin havanını alınması şeklinde .

Sizin kombide sanmam ben kulllanıcıyım tamirci değilim .
Viessmann Vitopend 200 kombide plaka eşanjör bağlantı yerinde filitre vardır .

ÖNEMLİ NOKTASI !!!
Eğer pislik tutucu ( filtre )takılmayı unutulmuş devir daim pompası çalıştıktan sonra pislik tutucu takılmış ise kombi içine pislikle gitmiştir .

https://www.kombicozum.com/kombiden-surekli-su-sesi-gelmesi/#:~:text=Kombiden sürekli olarak su sesi,sesine benzer bir ses çıkarmaktadır.

Kolay Gelsin .

Bir daha pislik tutucuları ( filtre ) temizlemenizde yarar vardır .
Pompa devir daim yaparken tekrar ( kalıntılar kalmış ) pislik tutmuş olabilir .

Petek temizlik öncesi filitre temizliği yerine takılması petekler temizlenip su ilavesi ( 1.5 bar ) ve sistemin havasının alınması .
Devir daim pompasının çalışması ( sıcak su + kalorifer ) bir müddet zaman çalışması .
Tekrar pislik tutucuların ( filtre ) temizliği sonrası sistemin havanını alınması şeklinde .

Sizin kombide sanmam ben kulllanıcıyım tamirci değilim .
Viessmann Vitopend 200 kombide plaka eşanjör bağlantı yerinde filitre vardır .

ÖNEMLİ NOKTASI !!!
Eğer pislik tutucu ( filtre )takılmayı unutulmuş devir daim pompası çalıştıktan sonra pislik tutucu takılmış ise kombi içine pislikle gitmiştir .

https://www.kombicozum.com/kombiden-surekli-su-sesi-gelmesi/#:~:text=Kombiden sürekli olarak su sesi,sesine benzer bir ses çıkarmaktadır.

Kolay Gelsin .
Çok teşekkür ediyorum bugün tekrar filtreleri temizlerim ve petek havalarini alirim sonucu iletirim

Forum istatistikleri

Konular
127,961
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri