vaillant kombı arızası

sea_demon

Üye
merhaba arkadaslar vaıllant vuw tr 202/3-3 r2 model kombım var peteklerı ısıtma modunda calısmaya basladıgında su basıncı artıyor 3.6 psı a dayanıyor ve fotografını paylasacagım kırmızı valften su atmaya baslıyor kombıyı durdurunca su basıncı ayarladıgım degere ınıyor sıcak su acınca basınc 0 a dusuyor sonra petek konumunda basınc yenıden yukselıyor sorun nerede olabılır

Çok teşekkürler genleşme tankına biz hava basabilirmiyiz acaba...

Kendi soruma kendim cevap vereyim :) tanka hava bastım test ettim sıkıntı yok gibi duruyor aklıma takılan şey bu tanktaki hava pompayi desteklemek rahatlatmak için degilmi sistemdeki basınçla ne alakası var. Vaillant kombilerde bulunan gizli menüde ki d0-d1-d2 değerleri neyi ifade ediyor ve kaç olmalı ..

Geçmiş olsun gizli menü nasıl çıkartıyorsunuz? Ve çıkış nasıl sağlanıyor? Bende 202/5 sanırım var.

merhaba arkadaslar vaıllant vuw tr 202/3-3 r2 model kombım var peteklerı ısıtma modunda calısmaya basladıgında su basıncı artıyor 3.6 psı a dayanıyor ve fotografını paylasacagım kırmızı valften su atmaya baslıyor kombıyı durdurunca su basıncı ayarladıgım degere ınıyor sıcak su acınca basınc 0 a dusuyor sonra petek konumunda basınc yenıden yukselıyor sorun nerede olabılır

Kombi Su Basıncı Neden Artar ?

kombi musluğu açık kalmış veya arızası ?

kombinin içindeki hava tankının havası bitmiştir ?
hava tankı ( genleşme ) tankı delik ?

eşanjör delik ?

3.6 bara seviyelerine gelmiş barı . ( bar seviyesi 1.5 bardan yüksek durumda iken )
önce dairenin ana vanadan suyu kapatın 1.5 bar seviyelerine getirin kombi barında değişim olmamış ise kombi kalorifer ısınmasında çalışır , sorun olmaz
ama
ana vana kapalı olduğundan sıcak su vermeyeceğinden( sıcak su eksilme ) yapmayacağında basınç düşmeyeceğinden ve ana vana kapalı olduğundan soğuk suda akmayacaktır evin suyu ( sıcak ve soğuk ) sorunu !!!

böyle durum oluşuyorsa, eşanjör delinmiştir .
kombi arızasını yapana kadar kaloriferi çalıştırıp iade edilebilir .
gözünüz bar seviyesinde olmalıdır ( ara sıra durumua bakmak ( deneme gibi )

Geçmiş olsun gizli menü nasıl çıkartıyorsunuz? Ve çıkış nasıl sağlanıyor? Bende 202/5 sanırım var.

https://www.vaillantmerkez.bayiminternette.com.tr/upload/pdfdosya/turboTECproplusmnt5.pdf

15 sayfa
Kullanım 6

6.2 Servis seviyesinin açılması Geçerlilik: turboTEC plus ▶ Menü → Uzman seviyesi menüsüne gidin ve ile onaylayın. Geçerlilik: turboTEC pro ▶ Menüyü çağırın. ▶ düğmesine basın. 1. Uzman seviyesi kodunu ayarlayın ve ile onaylayın. – Uzman seviyesi şifresi: 17
27 sayfa
Ek A Servis seviyesi – Genel bakış

Son düzenleme:
D0 - D1 - D2 değerleri neyi ifade ediyor ve kaç olmalı....

Son düzenleme:
Cevaplar için teşekkürler.siz bu kombiden anlıyorsunuz anladığım kadarıyla arkadaşımın ve benim kombim aynı d0 bende 18 onda 20.....D1 bende 5 onda 3.......D2 bende 20 onda 14 bunun sebebi nedir bu değerler neden farklı ve ne anlamı var....kaç olmalı ...

Cevaplar için teşekkürler.siz bu kombiden anlıyorsunuz anladığım kadarıyla arkadaşımın ve benim kombim aynı d0 bende 18 onda 20.....D1 bende 5 onda 3.......D2 bende 20 onda 14 bunun sebebi nedir bu değerler neden farklı ve ne anlamı var....kaç olmalı ...

araştırma yaptım . sebebini bilmiyorum .
kusura bakmayın yardımcı olamadım , servis değilim sadece vatandaş !!!
( benim kullandığım kombi markası değil )

dO Herhalde sizinki 18 kw
arkadaşının 20 kw serisi olabilir
araştırma yapınız veya serviste bilği alın .

forumdan alıntı
https://forum.donanimhaber.com/vaillant-kombi-ayar-hakkinda-atmotec-turbotec-plus--101164672-3

Cihazınızın üzerindeki i ve + tuşlarına ayni anda basın. Ekranda d0 yazacak. + tuşuna basarak bunu d2 konumuna getirin.Ekranda d2 yazarken i tuşuna basin 20 rakamı ekrana gelecek. Bu rakam cihazınızın istenilen sıcaklığa geldiğinden sonra ikinciye yanmaya geçmesi için geçecek olan sure. Bu sureyi - tuşuna basarak 10 yapın daha sonra i tuşuna 5 sn kadar basili tutun. Ekranda tekrar d2 yazısını göreceksiniz. Tekrar i ve + tuşlarına ayni anda basarak ana ekrana dönün. Cihazınız artik tekrar yanmak için daha az bekleyecek

Cihazınız turbotec serisi ise d0 15 15kw anlamına geliyor fakat vuw serisi bir cihaz ve 242/3-5 ise d0 15 24kw anlamına gelir. Bu cevabi size vaillant cihazlar hakkında uzman biri olarak veriyorum bana inanabilirsiniz yani

https://www.turkiyevaillantservisi.com/

Çok teşekkürler genleşme tankına biz hava basabilirmiyiz acaba...

Kendi soruma kendim cevap vereyim :) tanka hava bastım test ettim sıkıntı yok gibi duruyor aklıma takılan şey bu tanktaki hava pompayi desteklemek rahatlatmak için degilmi sistemdeki basınçla ne alakası var. Vaillant kombilerde bulunan gizli menüde ki d0-d1-d2 değerleri neyi ifade ediyor ve kaç olmalı ..
Hepsini 15 yaparsan daha iyi verim alırsın. Biraz gaz sarfiyatı artar ama

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri