VAG Kablosunu İnternetsiz Çalıştırmak

eg289

Üye
Merhaba arkadaşlar, hayırlı bayramlar.

3 hafta önce Çin'den aracım için(Golf 4) Vagcom kablosu sipariş ettim. Cuma günü elime ulaştı. Fakat kablonun üzerinde internetsiz çalıştırın yazmakta.

Şimdi Windows 10 kullandığım bir laptopum var. Eğer kabloyu ona takarsam, İnternete bağlı olduğu için kablo yanarmış. Biraz araştırmalarım sonucu bunu öğrendim.

Hem günlük hayatta laptopumu İnternet ile kullanabileceğim, hem de internetsiz kabloyu çalıştırabileceğim bir yöntem var mı?(sanal pc)
Kablo programı yüklendikten sonra, İnternetin asla açılmaması gerekiyormuş.

Kabloyu ilk aldığımda ben de gereksiz endişe etmiştim. Bilgisayarın internet bağlantısını kapatın. Programı çalıştırın, ayarlar/options içinden güncellemeyi kapatın, sonrasında rahatça kullanabilirsiniz. Rahatça derken o kadar da rahat değil! Bu konuda bilginiz yoksa rastgele kodlama yapmayınız! Ben bir süre tecrübe ettikten sonra bile klimayı manuel modda olması gerek diye (aracımdaki klima manuel kontrollü), kodlamada da manueli seçmiştim. Klimayı kullandığım zamanlarda ışıklarda durmalarda motorun stop ettiğini fark ettim. Servise danıştım onlar bile ilk etapta anlamadı. Sonrasında kodlamanın eski ilk hali ile kontrol edince kendi bozduğumu tespit edip kendim düzelttim. Tavsiyem öncelikle bu konuda tecrübesi olan birilerinden destek almanız.

Merhaba arkadaşlar, hayırlı bayramlar.

3 hafta önce Çin'den aracım için(Golf 4) Vagcom kablosu sipariş ettim. Cuma günü elime ulaştı. Fakat kablonun üzerinde internetsiz çalıştırın yazmakta.

Şimdi Windows 10 kullandığım bir laptopum var. Eğer kabloyu ona takarsam, İnternete bağlı olduğu için kablo yanarmış. Biraz araştırmalarım sonucu bunu öğrendim.

Hem günlük hayatta laptopumu İnternet ile kullanabileceğim, hem de internetsiz kabloyu çalıştırabileceğim bir yöntem var mı?(sanal pc)
Kablo programı yüklendikten sonra, İnternetin asla açılmaması gerekiyormuş.
Sanal makinede(vmware, virtual machine vb.) kursanız kabloyla bağlısınız internet erişimi olacaktır , kablosuz ağı kapatın en kolayı ( lap top cihazlarda), ethernet bağlantısı devam eder .Araç donanımlarına erişmek çok tecrübeli değilseniz araç ile ilgili sıkıntılara yol açabilir sayın @rsimsek tecrübelerini paylaşmış zaten.Kolay gelsin.