Vacon sürücü

Arkadaşlar merhaba vacon mc 00419 sürücüm var sürücünün ünite sıcaklığı 35 derece olmasına rağmen 32 fan cooling hatası veriyor kitapçığında ac sürücünün soğutma fanı çalışmıyor yazıyor çözüm olarakda servis ile bağlantı kurun diyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Arkadaşlar merhaba vacon mc 00419 sürücüm var sürücünün ünite sıcaklığı 35 derece olmasına rağmen 32 fan cooling hatası veriyor kitapçığında ac sürücünün soğutma fanı çalışmıyor yazıyor çözüm olarakda servis ile bağlantı kurun diyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
Sürücü çalışıyorken bir fan sesi geliyor mu ? Eğer ki gelmiyorsa fan dönmüyor ve sürücü ısınıyordur .

Fanlarda çalışıyor beni tereddütte bırakan sorun bu zaten fanlar çalışıyor ısı normal ama hata veriyor

Mhtemelen fanın arızalı bu sürücülerde fanda 3 kablo bulunur 3. kablo sürücüye feedback gönderir fan bu bilgiyi gönderemiyor olabilir veya sürücünün fan inverter kartı arızalanmış ve fanın döndüğünü algılamıyor olabilir

kolay gelsin

Mhtemelen fanın arızalı bu sürücülerde fanda 3 kablo bulunur 3. kablo sürücüye feedback gönderir fan bu bilgiyi gönderemiyor olabilir veya sürücünün fan inverter kartı arızalanmış ve fanın döndüğünü algılamıyor olabilir

kolay gelsin
Peki aşırı soğuk hatası neden verir? ustanın dediğine göre -60 algılıyormuş... oysa ortam +15 derece.
bu parametre devredışı bırakılamaz mı? soğukta bile çalış. demek istiyorum.

A.S.
kusura bakmayın yeni gördüm mesajınızı

kullandığınız uygulama nedir.

normal şartta ortam sıcaklığı -15 derece altında ekranda hata vermez hiç görüntü olmaz kullandığınız uygulamanın önemi var

aşağıdaki gibi ise kullandığınız parametre ayarlarını kontrol ediniz.

low.jpg

ekte bu parametre ile ilgili bir sayfa da ekledim ama bu sürücüde kullandığınız aplikasyon'a göre değişiklik gösterebilir. ( Cooling-unit-DPD01508B )

Ekli dosyalar

• vgn.jpg
    vgn.jpg
    234.7 KB · Görüntüleme: 23
Aynı arıza bende mevcut fanı değiştirdim arızadan çıkmadı

Sürücü modeli nedir
Fan inverter kartı arızalı olabilir 32 fan cooling veriyorsa sürücü sıcaklığı ile alakası yok fan ya çalışmıyor yada fan inverter kartında problem var

olay modül termal macunlarının kurumasından oluyor geenelde baska bir sey değil.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,600
Son üye
psychedelic

Yeni konular

Geri