VACON A.C. Motor Hız Kontrol Cihazları

İlginiz için teşekkürler. Fabrika ile görüşmemiz söyleniyor ilgili açıklamada. Türkiye distribütörü var mıdır acaba?
Hata kodlarına bakarsanız fabrikalık bir durum gözükmüyor . Rezistansı söküp bir ölçü aletiyle kontrol edin ilk önce .

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Aparman yöneticisiyim. Teknik olarak bilgim yok. Cihaz 7 doyum hatası vermiş denildi ve garantisi bittiği için bir kenara atıldı. Ancak 2 yılını daha yeni doldurmuş bir cihazın eğer çalışması söz konusu ise bunu değerlendirmek istiyoruz.

Aparman yöneticisiyim. Teknik olarak bilgim yok. Cihaz 7 doyum hatası vermiş denildi ve garantisi bittiği için bir kenara atıldı. Ancak 2 yılını daha yeni doldurmuş bir cihazın eğer çalışması söz konusu ise bunu değerlendirmek istiyoruz.
Kenara atan arkadaş kim peki , merdiven altı elektrikçi yerine bence adam gibi bu işlerde tecrübesi olan bir teknik elemanın incelemesi lazım cihazı . Arızalı bile olsa ilk önce teknik servise gönderilip tamir olabilme imkanı araştırılmalı .

http://www.savior.com.tr/iletisim/ Şurayla iletişime geçip bir sorun bence .

Moderatör tarafında düzenlendi:
Asansör ekibi. İşe yaramayacağını söylediler. Başka bir marka için 3000 TL bedel ödedik. Eğer dediğiniz gibi ise işine yarayacak arkadaşlara satış yapabiliriz. Enazından çöpe gitmemiş olur

Asansör ekibi. İşe yaramayacağını söylediler. Başka bir marka için 3000 TL bedel ödedik. Eğer dediğiniz gibi ise işine yarayacak arkadaşlara satış yapabiliriz. Enazından çöpe gitmemiş olur
Eğer dediğim gibi ise yapacağınız iş asansör ekibinden 3000 tl tahsil etmek olmalı bence.

Arkadaşlar merhaba iş yerimde 150kw lık bir vacon sürücümüz var sürücümüzün içini söküp kartlarını ve genel temizliğini yapmak istiyorum.karları söktüğümde herhangi bir bilgi veya parametre kaybı yaşarmıyım yoksa hafızasında tutarmı. Cevaplarınız için şimdiden teşekürler.

Arkadaşlar merhaba iş yerimde 150kw lık bir vacon sürücümüz var sürücümüzün içini söküp kartlarını ve genel temizliğini yapmak istiyorum.karları söktüğümde herhangi bir bilgi veya parametre kaybı yaşarmıyım yoksa hafızasında tutarmı. Cevaplarınız için şimdiden teşekürler.
Daha önce 30 kw a kadar cxs ve nxs serilerini söküp topladım herhangi bir problemle karşılaşmadım illa içinde kuşku klamasın istersen parametrelerini bilgisayara yedekleyebilirsin ...

VACON 5.5 kW NXP 00165A2H1SSSA1A2 Sürücü mevcut. Hata kodu:7 hatası ile birlikte satılacaktır.
İhtiyaç olursa ulaşabilirsiniz.
IMG_7328.jpg
IMG_7327.jpg

Selam,

Yerde ararken gökte buldum :) Hocam elimde bir tane 7.5 kw NXL00235 var. Bunun parametreler bölümünde P2.1.6 dan sonrasını göremiyorum. Yani alt menü P2.1.1 - P2.1.6 arasında dönüp duruyor. Ben 14 ve 18. kısımları görmek istiyorum. Bir de RUN (ya da ready) bilgisi alamıyorum bu sürücüden. Yani enerji verdikten sonra sürücü hazır konuma geçer geçmez bir kontağın kapanması lazım. Mümkün mü? P-drive'larda bu özellik vardı ama Vacon'da göremedim?
Yardım için şimdiden teşekkürler,

Analyzer
P1. 15 parametresini 0yapıcaksın kardeşim

herkese merhaba.
vacon driver kullanan 4 asansörümüz mevcut. 1 ay önce aşırı soğuk hatası ile bir tanesini emekliye ayırdık.. zira tamirine garanti verilmiyordu. yapılsa bile yakında yine başka arızalar çıkaracak denildi. kime sorsak içinden çıkamadık ve çok fazla tavsiye edildiğinden adrive arkel ile değiştik. 11 kw.

ve yine dedikleri gibi bugün de bir diğeri başka arıza açtı. DOYUM yazıyor.. hareket vermiyor. sanırım fren kontaktörünü çekmiyor. çok aradım doyum nedir bulamadım. reset.. aç kapa filan kâr etmedi. normal bekleme konumunda.. nasıl ki hareket komutu geliyor.. arıza ışığı yanıyor. ekran doyum yazıyor.

1- çıkarıp kenara koyduğumuz aşırı soğuk (gösteren) driverımızda aşırı soğuk algılamasını kapatacağımız.. yinede de devam et diyeceğimiz bir parametre var mıdır? ben menü yapısında ve kullanıcı klavuzlarında göremedim.

2- şu an arızaya geçen DOYUM arızası veren cihazda ne yapabilirim.. ölçü aleti kullancak kadar bilgiliyim.. ama asansör vb. konularda çok tecrubem yok.

zaman ayırıp yardımcı olanlara fikir ve bilgi paylaşanlarda da peşinen teşekkür ederim.

not: cihazlar 2013 ylına ait ve 11 kw sanırım.

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri