VACON A.C. Motor Hız Kontrol Cihazları

herkese merhaba.
vacon driver kullanan 4 asansörümüz mevcut. 1 ay önce aşırı soğuk hatası ile bir tanesini emekliye ayırdık.. zira tamirine garanti verilmiyordu. yapılsa bile yakında yine başka arızalar çıkaracak denildi. kime sorsak içinden çıkamadık ve çok fazla tavsiye edildiğinden adrive arkel ile değiştik. 11 kw.

ve yine dedikleri gibi bugün de bir diğeri başka arıza açtı. DOYUM yazıyor.. hareket vermiyor. sanırım fren kontaktörünü çekmiyor. çok aradım doyum nedir bulamadım. reset.. aç kapa filan kâr etmedi. normal bekleme konumunda.. nasıl ki hareket komutu geliyor.. arıza ışığı yanıyor. ekran doyum yazıyor.

1- çıkarıp kenara koyduğumuz aşırı soğuk (gösteren) driverımızda aşırı soğuk algılamasını kapatacağımız.. yinede de devam et diyeceğimiz bir parametre var mıdır? ben menü yapısında ve kullanıcı klavuzlarında göremedim.

2- şu an arızaya geçen DOYUM arızası veren cihazda ne yapabilirim.. ölçü aleti kullancak kadar bilgiliyim.. ama asansör vb. konularda çok tecrubem yok.

zaman ayırıp yardımcı olanlara fikir ve bilgi paylaşanlarda da peşinen teşekkür ederim.

not: cihazlar 2013 ylına ait ve 11 kw sanırım.
Asansöre / panoya müdahale edemezsiniz, ederseniz sorumluluk tümüyle sizindir!

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
EVET müdahale edemem. asansör yetkilimize firmaya bilgi vereceğim.

arkadaşlar eski bir konu ama buradan başka vacon sürücü tecrubesi olan pek kimse göremedim.... son bir kez sormuş olayım... bu vaconları tamir ettirebilir miyiz? aşırı soğuk ayarıdan devre dışı bırakılır mı?
doyum arıza kodu için de fren direnci değişip bir deneme yapacağız. bakalım.

arkadaşlar eski bir konu ama buradan başka vacon sürücü tecrubesi olan pek kimse göremedim.... son bir kez sormuş olayım... bu vaconları tamir ettirebilir miyiz? aşırı soğuk ayarıdan devre dışı bırakılır mı?
doyum arıza kodu için de fren direnci değişip bir deneme yapacağız. bakalım.
Yetkili servise tamir ve keşif için göndermeniz lazım. Astarı yüzünü geçebilir. Fiyat durumuna göre bakarsınız.

sağlam.. çalışan asansördeki direnç ile doyum hatası veren tarafı değiştik... hüsran. yine çalışmadı. fren direnci sağlam. artık servise göndereceğiz.. duruma göre bir arkel de buna takacağız sanırım....
yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim.

Merhaba vacon hız kontrol cihazı var elimde. asansrde kullanılmış ve kendine ait orjinal kontrol kartı var bunu normal sürücüye çevirebilir miyiz

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri