V carve desenli saat rölyefi

byket

Üye
Youtubeden V-carve ile yapılan örneklere bakarken birisi çok dikkattimi çekti. Bende açtım Corel'i çektim bi fotograf "prntscren" ile aldım Corel'e ve uzun uğraşlar sonunda güzel bir vectör çıkarabildim. Sonra bunu V-carve şeklinde aspire ile derledim. İnşallah hoşunuza gider projeyi deneyemedim ama cnc routeri olan arkadaşlar için paylaşıyorum (Kişisel kullanım için).
kvVc4Qe.png

Aspire

WuAeYEL.png
5G8co5l.png
ZkRamFw.png

Motor yuvası
B9ETOpQ.png
Zz5Be5g.png

Dosya İçeriği
hsbzfmF.png

Dosyalar ektedir g-codeları ön ve arka olarak ayırdım.
@ramerturk Abi biri v-carve mi demişti :)

Ekli dosyalar

• Saat çalışması.rar
    4.9 MB · Görüntüleme: 15
Güzel çalışma olmuş, hafta içi mdf kesebiliriz belki. :rolleyes:
Yanlız bıçak sıralamasını düzeltsen iyi olur. Önyüz için en baştaki delik ve düzeltmeyi en alttaki ebatın hemen üstüne alırsan 2 nc ile iş biter. 1. NC oymaları işler, 2.NC deliği halleder yuvayı düzler ve sonra ebatlar.

Güzel çalışma olmuş, hafta içi mdf kesebiliriz belki. :rolleyes:
Yanlız bıçak sıralamasını düzeltsen iyi olur. Önyüz için en baştaki delik ve düzeltmeyi en alttaki ebatın hemen üstüne alırsan 2 nc ile iş biter. 1. NC oymaları işler, 2.NC deliği halleder yuvayı düzler ve sonra ebatlar.
Teşekür ederim abi benden önce dene :) vetric dosyalarınıda paylaştım abi. kafanıza göre kesin biçin diye :) kalınlık 15mm
BIçak sırakamasını kesimde motifi bozmasın diye önce delik ve ibrelerin geçeceği yeri yaptırdım önce. Belki motifin ince noktalarını keserken kırar diye düşündüm :)

Teşekür ederim abi benden önce dene :) vetric dosyalarınıda paylaştım abi. kafanıza göre kesin biçin diye :) kalınlık 15mm
BIçak sırakamasını kesimde motifi bozmasın diye önce delik ve ibrelerin geçeceği yeri yaptırdım önce. Belki motifin ince noktalarını keserken kırar diye düşündüm :)
Helal olsun güzel çalışma ayrıca burada paylaştığın içinde teşekkür ederim size.

çok güzel olmuş, ilk yaptığın cnc ilemi yoksa aduketlemi kesmeyi planlıyosun

Aduket 1 yila anca toplanir sanirsam . Dolarda aldi başını firladi mdf bile degil tahtadan cncime guveniyorumm beni yari yolda komaz ihtiyar :) benden once sizler içindir paylasim :)

Bu arada söylemeyi unuttum aynalama yapmadim. Her makinada mi aynalama ister bazi makinalarda mi ister bilmiyorum. Ama benim ve arkadaşın makinesinde yazilar ters çıkıyor v-carve ve benzeri işlemlerde.

Mach3 ekraninda da tersmi yoksa ekranda duz makinada mi ters?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri