vıonty alarm sıstemı ıle mavıguard alarm sıstemının entegrasyonu mumkunmu

jek_murat

Üye
slm arkadaşlar ben bır ısletmeye vıonty alarm sıstemı ve mavıguard konvansıyonel yangın ıhbar sıstemı kuracagım benım yapmak ıstedıgım yangın anında yangın ıhbar sıstemı ıle beraber alarm sıstemınde devreye gırıp alarm vermesı alarm kurulu ıken olası bır durumda dedektörlerde ısıyı yada alevı algılayacagından alarm sıstemıde devreye gırer bunu bılıyorum ama rolesız bunları nasıl entegre ederım dıyorumkı mavılının sıren çıkışı eksı ucunu herhangı bır zona gırıp o zonuda free olarak programlasam olurmu dusunduğum mavılı 24 v cıkıs verıyor alarm sıstemı 12v calısıyor sızce boyle bırsey mumkun olabılırmı yoksa role koymak zorundamıyım bılgılerınızı paylasırsanız sevınırım

bir tane röle kullan ama kullanmada grek yok çünkü yangın alar panelinde röle cıkısı var 1 ya da 2 adet kuru kontak
şöyle olabilir;
yangın alarm panelindeki kuru kontaklarını hırsız alarmının kullanmadığın bir zonuna bagla ve o zonu şöyle programla;
program menusune girdikten sonra
2001 1 (1.zon n/o acık)
2201 6 (1.zon yangın alarmı)
hepsi bu kolay gelsin

yangın panelinin kontak uçlarını(nc/com) alıp alarm panelinin bir zonuna girersen bunu da 24 saat sesli olarak programlarsan olur.

teşekür ederim arkadaşlar dogru role cıkışları var panelı programlamayı bılıyorum cok saolun ılgılendığınız ıcın ıyı calısmalar

bilgi paylatıkça coğalır her zaman çalımalrınız da kolaylılar dilierim

bilgi paylatıkça coğalır her zaman çalımalrınız da kolaylılar dilierim

ewet kardeşim benim göremediğimi sen senin göremediğini ben görebilirim bazen o yuzden herseyı çok biliyorum demiyceksin herzaman daha fazlasını öğrenmeye calısacaksın arastıracaksın kendını yetıstıreceksın ben bunu bılır bunu soylerım sanada calısmalarında kolaylıklar dılerım saol

Forum istatistikleri

Konular
128,100
Kullanıcılar
449,800
Son üye
bukurt

Yeni konular

Geri