VİSTA format atmadan C hard diskinden D'nin üzerine biraz ekleme yapmak istiyorm.

Arkadaşlar laptopumu yeni aldım C harddiskim'de 250 gb civarı alan var D'de ise 30 gb ama ben D'yi 130 yapmak istiyorum. Ne yapmalıyım resimli anlatılabilecek olan varsa çok teşekkürler.Yardımınıza ihtiyacım var teşekkürler.:)

sayın schmacher25

partıtıon magıc programını kullanırken dikkatli olmanızı tavsiye ederim, programın kullanımı basit ama hata yaparsanız pc ye format atmak zorunda kalabilirsiniz...

İste nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bide particion macik programını vista çalıştırıyo mu onuda bilmiyorum.

google (partition magic kullanımı resimli) yaz bir sürü site çıkıyor ordan bak yaparsın atla deve değil.program vistada çalışıyor tabiki son sürümü.onun için de partition magic for vista download yaz google a arat.

Çok teşekkürler. Peki bu programla ayrı bi hard disk mi açılıyo mesela E gibi. Yoksa Dnin üzerine ekleyebilecekyim.

istediğin bölümden istedğine kaydırma yapabilirsin mesela c: 100 gb , d: 40 gb ister c'den d'ye istersenden tam tersini yapabilirsin..veya 3.bir e: bile oluştrabilirsin.volcanoos arkaşın da dediği gibi dikkatli olmakta açılan pencereleri ve uyarıları okumakta yarar var :D

Partition Magic yerine Acronius Disk Editor kullanmanı tavsiye ederim. Daha önce partition magic kullanıyordum. Ancak yukarıdaki programı görünce partition magic'den vazgeçtim. kullanımı çok daha rahat.

Vistanin kendi disk duzenleyicisinde de istedigin seyi yapabiliyorsun diye hatirliyorum.

evet azizk77 doğru söylüyor arkadaşım vistanın kendi disk düzenleyicisinde çok rahat yaparsın bu işlemi.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri