Uzunluk ölçme

Arkadaşlar endüstriyel uygulama dersi için, büyük bir makarada sarılı olan ipleri küçük makaralara bölen bir proje lazım.Aslında sizden öğrenmek istediğim.Burada ölçümü nasıl yapacağız?Hocanın istediği; ölçüm bir sayıcı ekranda görünecek ve set edilen değere gelince ip kesilecek, sonra diğer makara takılıp tekrar starta basılacak ve yine aynı mesafede ipleri kesecek.Birde iplerin uzunluğunu sayan sayıcının set değerini istediğim zaman değiştirebileceğim.Bu proje kopsamında düşündüğüm iki makara arasına hareketli bi ölçü tekerleği koymak ve bu tekerleğide bir encodera bağlayarak encoder çıkışındaki bilgiyi bir sayıcıda göstermek.Birde şu sorun var.Sistemi kareket ettiren makaraya bağlı olan motor inverter aracılığı ile sürülmeli.Çünkü kalkışlar ve duruşlarda sistemin hassasiyetini ve dayanıklığını göz önünde bulundurmak lazım.Bu tür bir proje yapmış olan bana yardım ederse sevinirim.Bu saydığım ürünleri nereden bulabilirim?
İlgilenenlere şimdiden çok teşekkürler..

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
slm buna benzer uygulama yapmistim bana ulasirsan sana yardimci olabilirim

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,840
Son üye
111340

Yeni konular

Geri