Uzun tip vidalı mil somunu nerede bulunur?

Ben bf20 frezenin Z ekseni için bakıyorum. Kafa ağır olduğu için çift somun düşünüyorum. Gerçi makaralı ters ağırlık da olacak makinede ama olsun.

Aliexpress'te çift somun 25 dolar civarında. Bedava.

+%5 vergi vs..

Makaralı sisteme güzel br örnek çelik cnc yapım örneği vardı youtube'da.

Ben bf20 frezenin Z ekseni için bakıyorum. Kafa ağır olduğu için çift somun düşünüyorum. Gerçi makaralı ters ağırlık da olacak makinede ama olsun.

Aliexpress'te çift somun 25 dolar civarında. Bedava.
Suat siegx3 ü çevirirken 1605 mil ve somun kullanmıştım z ekseninde hiç sorun yaşamadım.

Konular çok eski, ancak aranızda bir bilen olduğunu düşünürek yazıyorum.BF20 spindle bulabileceğim bir yer bilen var mı? Bir anlık dalgınlığımla spindle milini eğdim. Söktüm, ancak orjinal hassaslığını yeniden sağlamak çok zor. Bu nedenle doğrudan değiştireceğim. Şimdiden yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim.

Konular çok eski, ancak aranızda bir bilen olduğunu düşünürek yazıyorum.BF20 spindle bulabileceğim bir yer bilen var mı? Bir anlık dalgınlığımla spindle milini eğdim. Söktüm, ancak orjinal hassaslığını yeniden sağlamak çok zor. Bu nedenle doğrudan değiştireceğim. Şimdiden yardımcı olabilecek arkadaşlara teşekkür ederim.
Spindle mili nedir? spindle milinden kastınız spindle bağlı olduğu eksende bağlı olan vidalı mil mi yoksa spindle motorun kendi milimi? BF20 dediğiniz Optimum marka dik işleme merkezimi , vadalı mil yatağı mı yoksa başka bir şey mi?

Ne kast ettiğiniz tam anlaşılmıyor. Yada en azından ben anlamadım.

Spindle mili nedir? spindle milinden kastınız spindle bağlı olduğu eksende bağlı olan vidalı mil mi yoksa spindle motorun kendi milimi? BF20 dediğiniz Optimum marka dik işleme merkezimi , vadalı mil yatağı mı yoksa başka bir şey mi?

Ne kast ettiğiniz tam anlaşılmıyor. Yada en azından ben anlamadım.
1611864478025.png

Optimum BF20 freze tezgahı. Resim internetten alıntıdır. Mors koniği sabitlediğimiz kısım.

Bunu ithalatçı firmaya sormanız gerek. Bu aradığınız harcıalem, piyasa da bir gene olarak bulunan ürün değil. Bu "yedek parça" sınıfına giren bir ürün.

Dolayısı ile Optimum'un ithalatçı firması ile iletişim kurmak daha mantıklı.

Bence bir komparatörle iç koniğin salgısını kontrol edin. O mil kolay kolay eğilmez. Sertleştirilmiş çeliktir.

Bence bir komparatörle iç koniğin salgısını kontrol edin. O mil kolay kolay eğilmez. Sertleştirilmiş çeliktir
Suat bey, maalesef, o işi bir şekilde bir dalgınlık anımda başardım. Ucun kırılması daha muhtemeldi, ancak 10 mm uçla metale derin girince bir şekilde olan oldu. Dün ölçümler aldık. Yamultmayı başarmışım.

O zaman geçmiş olsun. Olumsuz anlamda değil ama.

Optimum'lari Reis makina getiriyordu. Hala getiriyor mu sormak lazım. Sonralarda Craft diye bir marka getirmeye başladılar ama bildiğim kadarıyla Craft ve Optimum aynı. Eğer öyleyse Craft mili uyabilir. Bir de aliexpress'te önceden BF20 parçaları satılıyordu. Oraya da bakmakta fayda var.

Forum istatistikleri

Konular
128,108
Kullanıcılar
449,809
Son üye
yucelsenolgm

Yeni konular

Geri