Uzun bir uğraştan sonra İlk cnc Fikrilerinizi alabilirmiyim ?

bugün çinden siparişlerimde geldi
nREWk5.jpg

vbZpmm.jpg

Fırsattan istifade 0.350 mm yazı oydum.. proglem çıkarmadı
hatta beklediğimden iyi performans verdi,ama bir makina nın gelebileceği en iyi seviyeye gelmesi için sonuna kadar çaba gösterecem.
ben konusunda iyi sayılacak kadar elektronik mekanik bilgiye sahip birisiyim fakat bazen hoby olarak yaptığım işlerin maddi olarak bana katkı sağlamasınıda istiyorum sizce bunu nasıl değerlendiririm.

en alttaki mavi kılıflı engraving uçlarını dikkatli kullanın uçları o kadar sivri ki yanlışlıkla parmağınıza girdiğinde acı dahi hissetmiyorsunuz.Parmağıma 5mm kadar girdi ordan biliyorum.
Tabi logo/harf kazıma işlerinde fiyatına göre çok iyi iş çıkartıyor o kesin...

çok gecmiş olun 5mm ciddi bir olay,Cnc yi ilk yapmayı planlamamın sebebi pcb kazımaktı,olsun ya olmasın aldım,ama tam radıman elde ettiğimde mutlaka deneyecem. sen ne iş yapıyorsun kardeş ?

sağolun, ufak bir dikkatsizlik yüzünden parmağı önlü arkalı deldiriyorduk o gün bugündür bu uçları çok temkinli kullanıyorum.
ben elektronik teknikeriyim ama serbest çalışıyorum.cnc'de pcb kazımakla uğraşılmaz onun yerine laminasyon makinesi kullansan daha kolay ve seri olur.coppercam ayrı,uçları söküp takması ayrı harcanan zaman ayrı dert.
fotoğraftaki mavi saplı uç şu tarz işlerde çok kullanışlı oluyor

Ekli dosyalar

• IMG_20170320_164452.jpg
    IMG_20170320_164452.jpg
    467.6 KB · Görüntüleme: 46
Moderatör tarafında düzenlendi:
10305418_959593134055924_2900225919060762454_n.jpg

facebook sayfam...https://www.facebook.com/Elektronik-Projeler-222881421060436/?ref=aymt_homepage_panel
fotoğraftaki mavi saplı uç şu tarz işlerde çok kullanışlı oluyor
aslında dedim ya ilk yapmayı düşündüğümde hedefim buydu şimdi serigrafi kullanıyorum... bu hattat işlemesini bende yapmak isterim bu şekilde hattat düzenlemesini nasıl yaparım ? bilgi verirmisin ?artcam ı bayagı kavradım...solidwork u iyi kullnıyorum ama coreldraw ı malesef hiç ihtiyacım olmadığı için kullanmamıstım..

Cnc yi ilk yapmayı planlamamın sebebi pcb kazımaktı

eğer pcb için bu makineyi yapıyorsan şuan dur.
önce o milleri ve arabaları değiştir, sonra pcb için denemeler yap.

bu makinede o mavi saplı uçları hiç deneme bile çünkü en ufak bir esnemede ucu kıracaktır. uçlarıan yazık kaliteliye benziyorlar

Evet tamamen katılıyorum,bu iş için makinede revizyon gercekleştirecem, o zamana kadar ahşap üzerinde çalışma yapıp kendimi geliştirecem,o zamana kadar bu uçları kullanmayı düşünmüyorum,sizce Y ekseninde 25 ilk destekli mil iş görürmü ? Yoksa ne önerirsiniz ?

:(:(:(:( bu konuda haklısınız.ama bu makinada düşünmem.bundan sonra yeniden yaparsam ebatları daha büyük bir makine yaparım.

Forum istatistikleri

Konular
128,118
Kullanıcılar
449,822
Son üye
hamidettin

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri