Uzman sorusu : ahşap masa üzerindeki arıza !!

keremx

Üye
arkadaşlar merhaba, çok değişik bir sorunum var bu konuda fikir yürütebilecek, çözüm önerecek arkadaşları bekliyorum:)

işyerindeki masam ahşap, masa üzerinde laptop, nokta vuruşlu yazıcı ve telsiz telefon bulunmakta. cihazların üçüde duvardaki bir prize ve üçlü uzatma kablosuna bağlı.

yeni almış olduğum lenovo marka laptopun touchpadi cihaz masanın üzerindeyken hafif bir gecikmeli veya takılmalı olarak çalışıyor, cihazı şarja taktığımda touchpad hiç çalışmıyor, cihazı şarjdan çıkartıp sadece printerın usb kablosunu taktığımda (printer kapalı iken bile) touchpad gene çalışmıyor.

cihazı kucağıma aldığımda veya başka bir konsolun üzerine koyduğumda takılma yapmadan tocuhpad çalışıyor. laptopun şarjını direk duvardaki prize taktığımda hiçbir şekilde gene çalışmıyor.
işyerindeki başka prizlerde laptop şarj oluyor bir problem yaşamıyorum, sadece bulunduğum oda daki priz ve ahşap masada problem yaşıyorum.

bir yorum yapabilecek arkaşların yorumunu beklerim.

teşekkürler

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
arkadaşlar merhaba, çok değişik bir sorunum var bu konuda fikir yürütebilecek, çözüm önerecek arkadaşları bekliyorum:)

işyerindeki masam ahşap, masa üzerinde laptop, nokta vuruşlu yazıcı ve telsiz telefon bulunmakta. cihazların üçüde duvardaki bir prize ve üçlü uzatma kablosuna bağlı.

yeni almış olduğum lenovo marka laptopun touchpadi cihaz masanın üzerindeyken hafif bir gecikmeli veya takılmalı olarak çalışıyor, cihazı şarja taktığımda touchpad hiç çalışmıyor, cihazı şarjdan çıkartıp sadece printerın usb kablosunu taktığımda (printer kapalı iken bile) touchpad gene çalışmıyor.

cihazı kucağıma aldığımda veya başka bir konsolun üzerine koyduğumda takılma yapmadan tocuhpad çalışıyor. laptopun şarjını direk duvardaki prize taktığımda hiçbir şekilde gene çalışmıyor.
işyerindeki başka prizlerde laptop şarj oluyor bir problem yaşamıyorum, sadece bulunduğum oda daki priz ve ahşap masada problem yaşıyorum.

teşekkürler
Kullandiginiz pirizde topraklama sorunu var gibi gozukuyor kendi pirizinizi kullanmadan diger pirizlerden bir uzatma kablosu yardimi ile baglanin sorun devam edecekmi bi bakin deneme yaparken sorunlu pirize hicbir aygitinizin bagli olmamasina ozen gosterin

bende topraklama mı acaba diye düşünmedim değil. peki masa üzerindeki diğer elektrikli cihazların ahşap masa üzerinden bir parazitlenme yapması normal midir? veya cihazların birbirlerine yakınlığından böyle birşey olabilir mi acaba?

bende topraklama mı acaba diye düşünmedim değil. peki masa üzerindeki diğer elektrikli cihazların ahşap masa üzerinden bir parazitlenme yapması normal midir? veya cihazların birbirlerine yakınlığından böyle birşey olabilir mi acaba?
Sanmiyorum cihazlari farkli bir pirizde calistirip dene iclerinden birinde kacak da olabilir bunuda unutmamak lazim

sabah test edip sonucu yazacağım. teşekkürler

teşekkürler

garanti kapsamında ise , hiç bekletmeden laptopu iade edin .
içini açmayın ,vidalarını kurcalamayın .
laptop kutusunda alındığında ne varsa ( kutu , köpükler , kitapcıklar , vs gibi ) onları da yanında götürün .

dikkat uyarıdır tavsiyedir . ( hiç bir elektronik ürünün kutusu ve parçalarını atmayın köpüğü kitapcıkları ,poşeti vs gibi ) iade almamak için bahaneleridir .

iade talep edin . tartışma yaratmadan kararlı olun .
karşı tarafa iade imajı verin .
bu arıza başka bir yer için başka bir arızayı tetikleme ihtimalini göz artı etmemek gerekebilir .

önce sorununuzu videoya alın çekin iade almamak için binbirdereden su getirmesinler .
teste alacağız derler . sonra bekleme süresi veya yaptık derler kısa sürede verirler .
sakın servis evraklarını atmayın . ( servis zaman önemli )

başka bir ( yeni ) orj adaptör değişikliği bu durumu çözebilir belki
diğer sorun laptopun ana kartındaki köprü yüzünden ( aşırı ısınma ) sorun yaratma ihtimali .

kolay gelsin .sağlıcakla kalın .

garanti kapsamında ise , hiç bekletmeden laptopu iade edin .
içini açmayın ,vidalarını kurcalamayın .
laptop kutusunda alındığında ne varsa ( kutu , köpükler , kitapcıklar , vs gibi ) onları da yanında götürün .

dikkat uyarıdır tavsiyedir . ( hiç bir elektronik ürünün kutusu ve parçalarını atmayın köpüğü kitapcıkları ,poşeti vs gibi ) iade almamak için bahaneleridir .

iade talep edin . tartışma yaratmadan kararlı olun .
karşı tarafa iade imajı verin .
bu arıza başka bir yer için başka bir arızayı tetikleme ihtimalini göz artı etmemek gerekebilir .

önce sorununuzu videoya alın çekin iade almamak için binbirdereden su getirmesinler .
teste alacağız derler . sonra bekleme süresi veya yaptık derler kısa sürede verirler .
sakın servis evraklarını atmayın . ( servis zaman önemli )

başka bir ( yeni ) orj adaptör değişikliği bu durumu çözebilir belki
diğer sorun laptopun ana kartındaki köprü yüzünden ( aşırı ısınma ) sorun yaratma ihtimali .

kolay gelsin .sağlıcakla kalın .

işyerindeki başka prizlerde denedim bir problem yaşamadım, fakat dediğim gibi tekrar aynı masaya koyduğumda problem yaşıyorum. Cihaz arızası mıdır sizce kesinlikle?

Sorunlu dediğiniz prizin bağlantıları kontrol edilmeli.
Toprak Hattında veya nötr le ilgili bir problem olmadığından elin olunmalı.
Başka prizlerde sorunsuz çalışıyorsa o priz kontrol edilmelidir.

uzatma kablosunu değiştirin durum ?

uzatma kablosunu değiştirsemde sadece duvardan adaptör bağlasamda durum aynı, touchpad çalışmıyor

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri