Uzaktan kumandalı pano

Herkese merhaba elimde avize kontrol kumandası var bunu panoda monofaze motorları kontrol etmek için kullanmak istiyorum ayrıca paki şalter ile manuel calistirmak istiyorum bunun için bir şema örneği varmiydi elinizde (3 motor monofaze 1 lamba )
IMG_20210409_171228.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Herkese merhaba elimde avize kontrol kumandası var bunu panoda monofaze motorları kontrol etmek için kullanmak istiyorum ayrıca paki şalter ile manuel calistirmak istiyorum bunun için bir şema örneği varmiydi elinizde (3 motor monofaze 1 lamba )Ekli dosyayı görüntüle 73311
her motor için bir adet monofaz enversör şalter kullanman gerekiyor otomatik ve manuel diye

3 motor için 3 kontaktör lü bir kontrol devresi yapıp her kontaktör ü ayrıca bu kumanda çıkışlarından tetikleyerek yapılamaz mı acaba.

buyrun şema sigorta ve termik eklemedin onlar zaten standart bağlantı sen eklersin

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    135 KB · Görüntüleme: 52
Usta ben alman normunu pek anlayamıyorum da Amerikan normu olarak cizermisin birde hangisi pako hangisi ne kontağı yazarsan sevinirim

Son düzenleme:
Usta ben alman normunu pek anlayamıyorum da Amerikan normu olarak cizermisin birde hangisi pako hangisi ne kontağı yazarsan sevinirim
yan çevir amerikan olur biri yatay biri dikey fark yok elektrik işi can ve mal güvenliği için önemli anlamıyorsanız bence işin içine girmeyin anlayan bir bir usta bulun yaptırın

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri