Uzaktan Kumandalı Helikoptere Adaptör

tnt44345

Üye
Ben bugün uzaktan kumandalı helikopter aldım fakat pili hemen bitiyor. Ben helikopterin kumandasına adaptör takmak istiyorum da acaba yardımcı olur musunuz? Kumanda 1.5 v luk 6 pil ile çalışıyor. Elimde 9 v luk bir adaptör var. acaba bunu kullansan sorun çıkarır mı?

Adaptörün üzerinde şunlar yazıyor.

AC-Adaptör
İNPUT: AC 220v 50/60 Hz
OUTPUT: DC 9V 850MAÜ

Yardımınızı bekliyorum.. İyi günler..

Piller seri bağlı ise 6 x 1.5 = 9 volt yapar böyle bir durumda artı ve eksi kablolarını doğru yere bağlayabilirseniz bir sorun çıkarmaz.

Yalnız pillerin bir kısmı seri bir kısmı paralel bağlı ise gerilim toplamı değişir. Bağlantı şekline bakıp pillerin hepsi seri ise adaptör ile kullanabilirsiniz.

Ben bugün uzaktan kumandalı helikopter aldım fakat pili hemen bitiyor. Ben helikopterin kumandasına adaptör takmak istiyorum da acaba yardımcı olur musunuz? Kumanda 1.5 v luk 6 pil ile çalışıyor. Elimde 9 v luk bir adaptör var. acaba bunu kullansan sorun çıkarır mı?

Adaptörün üzerinde şunlar yazıyor.

AC-Adaptör
İNPUT: AC 220v 50/60 Hz
OUTPUT: DC 9V 850MAÜ

Yardımınızı bekliyorum.. İyi günler..

Adaptör tam dalga doğrultma çıkışında filtre kondansatörü olan tip ise pillerin yerine kumandaya adaptör çıkışını bağlayabilirsiniz(kutuplara dikkat edin). Ancak anlamadığım asıl helikopter üzerindeki pil'in deşarj olması gerekir, çünkü pervane motorunu besliyor siz ise kumanda pilinin boşalmasından bahsediyorsunuz. Bir yanılgı olmasın ?

Helikopter pili kumanda üzerinden şarj oluyor. Bu şekilde kumandaya adaptör bağlayarak şarj edebilir miyim?

adaptörü rahalıkla kullanabilirsin polaritesini düzgün bağlarsan

Çok teşekkür ederim yaptım ve sağlıklı bir şekilde çalışıyor.. Evde kullanırken adaptörle dışarda da pil ile kullanacağım.. :)

Piller seri bağlı ise 6 x 1.5 = 9 volt yapar böyle bir durumda artı ve eksi kablolarını doğru yere bağlayabilirseniz bir sorun çıkarmaz.

Yalnız pillerin bir kısmı seri bir kısmı paralel bağlı ise gerilim toplamı değişir. Bağlantı şekline bakıp pillerin hepsi seri ise adaptör ile kullanabilirsiniz.

merhaba arkadaşlar. benim uzaktan kumandalı bir helikopterim var ama şuan çalışmıyor. denedim bütün motorlara elektrik geliyor ama bi yerde sorun var herhalde çözemiyorum. kondansatöre bakıyorum ama yeterli elektrik yok gibi geldi bana. resimlerden bakıp yardımcı olursanız sevinirim.
uzun zaman oldu kullanmayalı o yüzden hatırlamıyorum ama şarj olurken helikopterin önünde lamba yanıyordu galiba. şimdi o da yanmıyor.

Ekli dosyalar

• WP_20150310_14_26_29_Smart.jpg
    WP_20150310_14_26_29_Smart.jpg
    732.4 KB · Görüntüleme: 16
  • WP_20150310_14_26_44_Smart.jpg
    WP_20150310_14_26_44_Smart.jpg
    656.4 KB · Görüntüleme: 16
  • WP_20150310_14_27_20_Smart.jpg
    WP_20150310_14_27_20_Smart.jpg
    579.8 KB · Görüntüleme: 16
  • WP_20150310_14_27_40_Smart.jpg
    WP_20150310_14_27_40_Smart.jpg
    620.9 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleme:
merhaba arkadaşlar. benim uzaktan kumandalı bir helikopterim var ama şuan çalışmıyor. denedim bütün motorlara elektrik geliyor ama bi yerde sorun var herhalde çözemiyorum. kondansatöre bakıyorum ama yeterli elektrik yok gibi geldi bana. resimlerden bakıp yardımcı olursanız sevinirim.
uzun zaman oldu kullanmayalı o yüzden hatırlamıyorum ama şarj olurken helikopterin önünde lamba yanıyordu galiba. şimdi o da yanmıyor.
Aynı helikopter bende de var. Büyük ihtimal pili (yeşil kondansatöre benzeyen) ölmüştür. Buradan bakabilirsiniz. İnternette hobi oyun dükkanlarından da bakılabilir. Ama piyasada indirimde 30-40 tlye RC helikopter bulunabiliyor almaya değer mi karar sizin.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Geri