Uzaktan Kumandalı Çim Biçme Makinesi

nofate

Üye
Merhaba arkadaslar uzaktan kumandalı çim biçme makinası yapmak istiyoruz. Makinamız 3 tekerli olacaktır (ön teker sarhoş teker, arkadaki 2 tekerin ikisine de dc motor konacaktır). Ancak tek tekere düşen kuvvetleri ve torku hesaplayamadık. Hesaplar için hangi formüllerden başlamamız gerek, yorumlarınızı bekliyoruz...

:)çim biçmede devrım olacak sanırım :)makınayı solar panelle çalıştırmayı duşunuyorum

yapacağınız işte önce ve önce güvenliği düşünün.kendi kendine hareket eden tehlikeli bir makine yapmak mantıklı değil bence.herzaman insan kontrollü olması mantıklıdır.kontrol eden de insan ise uzaktan kumanda gereksizdir.kolat gelsin

biraz fantaziye kaçan bi çalışma gibi geldi bana arkadaşlarında yazdığı gibi iş güvenliği açısından sakıncalı olabilir ve böyle bişeye ihtiyaç varmı önce onu sorgulamak lazım...
yinede size kolay gelsin bu benim fikrim

Zaten uzaktan kumandalı diyor.Cyber zeka ile çalışacak demiyor ki. Uzaktan insan yönetecek bunu.

Uzaktan kumanda ayrı süreç, solar panel başka bir süreç.
Kolay gelsin.

akıllı yapın daha kolay olsun bence bu iş.
daha önceden belirlenmiş bahçelerde kesme yapar, hatta işi büyütün makineye harita yüklenebilir olsun bahçenin özelliklerini girip kesme işlemini otomatik yapsın. CNC gibi ;)

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri