uzaktan kumanda

nihat5959

Üye
arkadaşlar bana 50 metre civarında uzaktan kumanda devresi lazım alıcısı ile birlikte 4 ila 8 farklı fonksiyonda bir cihazı kullanmak istiyorum devre yapma açısından amatör olduğum için açıklayıcı olarak yardımcı olabilecek varsa çok makbule geçer

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
elektronik formlara git orada bulursun yada gitti didiyorda hbi elektroniğine bak.. hazır devre satıyorlar orada ....

...daha net bir yol, kaç tane fonksyon istiyorsan, okadar uzaktan kumanda edebilen frekans kanallı uzaktan kumanda yaptırabilrisin, hatta ucuza...

bana 8 fonksiyon yeterli pıc 16f 628 kullanmak istiyorum bir kaç devre şeması buldum ama rf devresi biraz kafamı karıştırıyor devreye ne şekilde bağlayacağım onu kestiremedim :(

maliyet sizin için ne kadar önemli bilmiyorum ama piyasada uzaktan kumanda cihazları mevcut

Hobby ve rc sitelerinde çok kaliteli 4,6,8 ch uzaktan kumandalar bulabilirsiniz.(rc-fever.com-rcpano.com)

konu açmayı falan bilmiyorum ama elimde telsiz ev telefonu var ben bu telefonu uzaktan kumanda yapıp 2 tane motor 2 tane ayrı ayrı yanan led kontrol etmeyi düşünüyorum yani en az 4 kanallı olması gerekiyor bana yardımcı olurmusunuz bu konuda

arkadaşım hazır uzakdan kumanda kitleri satılıyor elektronik çarşısında karaköy de,neden uğraşıyorsunki hem sonra telefondan 4 kanallı yapabilecegini zannetmiyorum olsa olsa 2 kanal olabilir ama çok uğraşırsın ve kiti büyük kalır bir yere sığdıramassın.hazırları küçük bir devre hem en fazla 20.-TL

saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,856
Son üye
teslasarmali

Yeni konular

Geri